تبلیغات

سازمان میراث فرهنگی اجازه ورود به املاک تاریخی را نمی دهد

نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: سازمان میراث فرهنگی به هیچ وجه اجازه ورود به املاک تاریخی را نمی دهد.

محمد مهدی تندگویان نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به موضوع عدم ساماندهی و احیای بناهای تاریخی شهر تهران اظهار داشت: مشکل از سازمان میراث فرهنگی است، چراکه در میراث فرهنگی یک بدنه کارشناسی قدیمی وجود دارد.

وی با بیان این که سازمان میراث فرهنگی به هیچ وجه اجازه ورود به املاک تاریخی را نمی دهد، افزود: این سازمان هیچ راهکاری برای ساماندهی و احیای این املاک ندارد، حال با هر تعریفی که می خواهد، باشد.

نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این که سازمان میراث فرهنگی راهکار، بودجه و امکاناتی برای احیا و حفظ بناهای ارزشمند ندارد، گفت: سازمان میراث فرهنگی با نگاه سنتی و گرایش تمامیت طلبی، اجازه احیای بافت های تاریخی را نمی‌دهد.

تندگویان با اشاره به بازسازی بازار 2 الی 3 هکتاری قزوین که توسط شهرداری این شهر انجام شده است، تصریح کرد: در حال حاضر این بازار با سبک قدیمی احیا شده و همچنین بخشی از فضاهای بازار برای کسب درآمد و ایجاد شغل به کاروانسرا و هتل تبدیل شده و با شرایط خاص واگذار می شود.

وی با بیان این که املاک تاریخی در تهران طبق مصوبه دولت از سازمان میراث به صندوق احیا منتقل می شود، گفت: صندوق احیا با مشکلاتی مواجه است، به همین دلیل پیشنهاد می دهم این صندوق با شهرداری وارد مذاکره شود و به صورت مزایده ای کار احیا را انجام دهند.

نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران افزود: سازمان میراث فرهنگی استان تهران باید املاک تاریخی این شهر را رصد کند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار