تبلیغات

طرح تحول نظام سلامت مسیر پیشرفت علوم پزشکی را هموار می‌کند

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت باعث افزایش تجهیزات پزشکی و ساختمان‌های بیمارستانی می‌شود.

به گزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در افتتاحیه تخت های بخش آی سی یو بیمارستان لقمان حکیم که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه ارتقای سلامت یک مسیر پر پیچ و خم و پردغدغه است، گفت: ما باید مردم و بالاخص خیرین را در این کار سهیم و شریک کنیم و به عنوان یک پرستار و پزشک در این راستا کمک کنیم.

وی با بیان اینکه در این راستا احتیاج به حضور مردم است، تاکید کرد: ما باید برای این کار یک فضای خوب و مناسبی ایجاد کنیم و بیمارستان ها و تجهیزات بیمارستانی با تلاش ما در حال فعالیت هستند.

پیوندی بیان کرد: نیروهای ما توانایی و پتانسیل هایی دارند که باید از آن ها برای بهبود سلامت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت با تلاش در دولت یازدهم در حال اجرا است، افزود: سهم ما در این تحول کم بوده و بیمه ها نیز ناکارآمد بوده اند و باعث بروز مشکلات در طرح تحول سلامت شده اند. 

وی ادامه داد: این طرح با وجود تمام مشکلات و دغدغه هایی که داشته است با حمایت های صورت گرفته دنبال می شود.

رییس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه طرح تحول سلامت تا قبل از اردیبهشت سال 93 با افتتاح 200 تخت همراه بوده است، تاکید کرد: از سال 93 تاکنون این تعداد به 2 برابر افزایش یافته است.

در ادامه این مراسم رضایی رییس بیمارستان لقمان حکیم با اشاره به 553 تعداد از تخت های بستری و غیر بستری گفت: این بیمارستان از 628 نیروی پرستار، 63 نفر نیروی پرستار اورژانس، 70 نفر دانشجوی پرستاری، 130 نفر نیروی قرارداد شرکتی به عنوان پرستار، بهیار، متخصص هوشبری و تکنسین اتاق عمل تشکیل شده و دارای پنج هزار و 650 نفر مراجعه اورژانس جنرال، 93 درصد میانگین تکلیف زیر ساخت و هفت درصد نیروی حرفه ای نسبت به کل تخت ها و 25 نفر بیمار نیازمند بستری در اورژانس روزانه است.

وی با اشاره به فضاهای توسعه یافته، بیان کرد: بخش کودکان دارای مساحت 900 متر، هر یک از بخش های جراحی اعصاب و عمومی و بلوک زایمان و آی سی یو جراحی اعصاب 450 متر مربع، کلینیک ویژه 750 متر، ام آر آی 350 متر، ناهارخوری پرسنل 110 متر و اتاق عمل نیز با 450 متر مربع توسعه یافته است.

رضایی ادامه داد: از دیگر فضاهای باقیمانده این بیمارستان می‌توان به 300 متر از بخش مسمومین زنان، 670 متر از بخش مسمومین مردان، 653 متر بخش عفونت و 420 متر از بخش پوست اشاره کرد.

وی با بیان اینکه 101 هزار و چهار نفر در این بیمارستان مشغول به فعالیت هستند، تاکید کرد: پرسنل این بیمارستان از  628 نفر پرستار، 114 نفر پزشک، 82 نفر در بخش اداری و مالی و 190 نفر در بخش خدمات تشکیل شده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار