بیمه مکمل
رپورتاژ آگهی

آیا بیمه مکمل میتواند برای آینده کمک کند؟

آیا بیمه مکمل میتواند برای آینده کمک کند؟ در این مطب به بررسی بیمه مکمل خواهیم پرداخت.

بیمه تکمیلی هرچند هزینه زیادی برای افراد به دنبال دارد اما مزایای بسیاری هم دارد که شامل پوشش هزینه‌های پزشکی بیشتر و ارائه خدمات بهداشتی بهتر می‌شود. در این مطب به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

بیمه مکمل

چرا بهتر است از بیمه تکمیلی استفاده کنیم؟

در دنیای امروز، هزینه‌های پزشکی می‌تواند به سرعت بالا برود و بدون برنامه‌ریزی مالی مناسب، ممکن است با مشکلات جدی مواجه شویم. یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای مقابله با این چالش‌ها، استفاده از بیمه تکمیلی است.استفاده از بیمه تکمیلی به دلایل متعددی توصیه می‌شود که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

در دنیای امروز، هزینه‌های پزشکی می‌تواند به سرعت بالا برود و بدون برنامه‌ریزی مالی مناسب، ممکن است با مشکلات جدی مواجه شویم. یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای مقابله با این چالش‌ها، استفاده از بیمه تکمیلی است.استفاده از بیمه تکمیلی به دلایل متعددی توصیه می‌شود که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

پوشش هزینه‌های پزشکی بالا

بیمه تکمیلی بخش بزرگی از هزینه‌های پزشکی که بیمه پایه قادر به پوشش آن‌ها نیست را پوشش می‌دهد. این هزینه‌ها شامل بستری شدن در بیمارستان، جراحی‌ها، داروها، آزمایش‌ها و موارد مشابه است.

دسترسی به خدمات درمانی با کیفیت بالاتر

بیمه‌های تکمیلی معمولاً امکان دسترسی به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی و با کیفیت‌تر را فراهم می‌کنند. این امر می‌تواند منجر به دریافت خدمات درمانی بهتر و با کیفیت‌تر شود.

پوشش گسترده‌تر خدمات

بیمه تکمیلی اغلب خدماتی را که بیمه‌های پایه پوشش نمی‌دهند، شامل می‌شود. این خدمات ممکن است شامل دندانپزشکی، آزمایشگاه، خدمات چشم‌پزشکی (عینک و لنز)، مشاوره‌های روانشناسی و خدمات توانبخشی باشد. آزمایشگاه لارا یکی از آزمایشگاه های شهر ری است که طرف قرار داد کلیه بیمه های تکمیلی هم می باشد و علاوه بر دقت بالای این آزمایشگاه در جوابدهی، می توانید از خدمات بیمه تکمیلی هم استفاده کنید.

لازم به ذکر است که بدانید نمونه گیری رایگاه در منزل ومحل کار برای شهر تهران در این آزمایشگاه انجام می شود.

کاهش نگرانی‌های مالی

داشتن بیمه تکمیلی می‌تواند از نگرانی‌های مالی مرتبط با هزینه‌های غیرمنتظره پزشکی بکاهد. در صورت بروز بیماری یا حادثه، بیمه تکمیلی کمک می‌کند تا هزینه‌های سنگین درمانی شما را پوشش دهد و فشار مالی را کاهش دهد.

آرامش ذهنی

دانستن اینکه در صورت بروز بیماری یا نیاز به خدمات پزشکی، بیمه تکمیلی بخش زیادی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد، به شما آرامش ذهنی می‌دهد و می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری به سلامت خود و خانواده‌تان توجه کنید.

انتخاب‌های بیشتر در درمان

بیمه تکمیلی امکان انتخاب‌های بیشتری را در زمینه پزشکان و مراکز درمانی به شما می‌دهد، که می‌تواند به بهبود کیفیت درمان و راحتی بیشتر شما کمک کند.

در نهایت، بیمه تکمیلی می‌تواند نقش مهمی در تأمین امنیت مالی و بهبود دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت بالا ایفا کند، که نتیجه آن بهبود سلامت و رفاه شما و خانواده‌تان خواهد بود.

بیمه تکمیلی هزینه چه آزمایش هایی را پرداخت می کند؟

بیمه‌های تکمیلی معمولاً طیف گسترده‌ای از آزمایش‌های پزشکی را پوشش می‌دهند که بیمه‌های پایه ممکن است شامل آن‌ها نباشند یا تنها بخشی از هزینه آن‌ها را پوشش دهند. لیست آزمایش‌های تحت پوشش ممکن است بسته به نوع بیمه تکمیلی و شرکت بیمه متفاوت باشد، اما به طور کلی، بیمه‌های تکمیلی معمولاً هزینه‌های زیر را پوشش می‌دهند:

آزمایش‌های خون مانند شمارش کامل سلول‌های خون، قند خون و تست‌های هورمونی، آزمایش‌های تصویربرداری از جمله X-ray، سونوگرافی، MRI و CT Scan، آزمایش‌های ادرار و عملکرد کلیه، آزمایش‌های قلبی مثل الکتروکاردیوگرام و اکوکاردیوگرافی، آزمایش‌های تنفسی مانند اسپیرومتری، آزمایش‌های گوارشی از جمله آندوسکوپی و کلونوسکوپی، آزمایش‌های ژنتیکی و مولکولی، آزمایش‌های زنان و زایمان مثل پاپ اسمیر و تست‌های بارداری، آزمایش‌های مرتبط با سرطان مانند مارکرهای تومور و بیوپسی، و آزمایش‌های هورمونی و غدد درون‌ریز می‌شود.

آزمایش های تحت پوشش بیمه تکمیلی

چه آزمایش هایی تحت پوشش بیمه تکمیلی نیستند؟

این موضوع بسته به نوع بیمه تکمیلی دارد اما آزمایش های مرتبط به پوست، مو و حوزه زیبایی از آنجایی که جنبه درمانی ندارند معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. آزمایش های مربوط به استخدام و طب کار نیز خارج از تعهد برخی از بیمه های تکمیلی می باشند.

تست های حین بارداری که معمولا به آزمایش های غربالگری جنین معروف هستند در پوشش آزمایشگاهی بیمه تکمیلی جای نمی گیرند و تنها در صورتی هزینه آن ها توسط بیمه پرداخت می شود که در قرارداد بیمه پوشش غربالگری ناهنجاری های جنین وجود داشته باشد.

جمع بندی نهایی

همه ما در سال یک یا چند مورد آزمایش اعم از انواع آزمایش های خون، چکاپ سلامت و … انجام می دهیم. برخی آزمایش های تحت پوشش بیمه های پایه بوده و در این حالت مقداری از هزینه آزمایش کم میشود. اما بخش عمده هزینه همچنان برعهده خود ماست. در اینجا نقش بیمه های تکمیلی آشکار می شود چراکه با داشتن بیمه تکمیلی بخش بسیار زیادی از هزینه آزمایشاتی که انجام می دهیم جبران میگردد.

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *