با این ترفندهای روانشناسی ذهن دیگران را بخوانید
ترفند دخترانه

با این ترفندهای روانشناسی ذهن دیگران را بخوانید

۱- به چشم هایش دقت کنید

با این ترفندهای روانشناسی ذهن دیگران را بخوانید

نگاه کردن به سمت راست و بالا نشانه ی دروغگویی است چون با این کار تخیل فرد فعال می شود. اما نگاه به سمت چپ و پایین هنگام صحبت کردن نشان می دهد که آن شخص یا در حال به یاد آوردن چیزی است یا دارد فکرش را جمع می کند.

۲- اگر زیاد سر تکان می داد

گاهی وقتی مشغول صحبت درباره ی چیزی هستیم که شخص مقابل مان علاقه ای به آن ندارد، ممکن است آن شخص شروع کند به پشت هم و بیش از حد تکان دادن سر خود. اگر در حال توضیح موضوعی برای کسی بودید و دیدید بیش از حد سر خود را تکان می دهد یعنی شک دارد که بتواند طبق توضیحات شما عمل کند. به همین دلیل باید حواس خود را جمع کنید و اگر متوجه این حرکت در شخص مقابل تان شدید، شمرده تر صحبت کنید و سعی کنید آن را به شکل دیگری بیان کنید تا متوجه توضیحات شما شود.

۳- ادای خندیدن را در می آورد

بیشتر ما از چین و چروک هایی که زودتر از موعد سر و کله شان دور چشم هایمان پیدا شده دل خوشی نداریم. اما چیزی که نمی دانیم این است که همین چین و چروک ها می توانند بگویند که خنده ی یک شخص واقعی است یا ساختگی. چون خنده ی ساختگی مسری نیست و بنابراین چشم ها هم همراه لب ها نمی خندند.

۴- فک خود را فشار می دهد

فشار دادن فک نشانه ی اضطراب است. اگر متوجه شدید شخص مقابل تان فک خود را فشار می دهد، معنایش این است که دارد به چیز اضطراب آوری فکر می کند. این اتفاق به طور ناخودآگاه می افتد، چه آن شخص خود متوجهش باشد و چه نه.

۵- از کجا بفهمیم احساسش ساختگی نیست؟

احساسات ما به همان اندازه ای که واقعاً باشند در حالت چهره ی ما هم بروز پیدا می کنند، پس اگر کسی یک طرف صورتش فعال تر از طرف دیگر آن بود، یعنی احتمالاً احساسش ساختگی است.

۶- دقت کنید چطور دستش را بالا می آورد

بلند کردن دست به طور کامل و با یک حالت راحت، تصویر قدرتمند و مسلطی به شخص می دهد. برعکس، بالا آوردن دست تا پایین سر نشان دهنده ی نداشتن حس امنیت روانی و خجالتی بودن است.

۷- از کف دست هایش چشم برندارید

بسیاری از حالت های دست می توانند معنی یا معانی ای داشته باشند. دو مورد از آن ها هست که می خواهیم درموردش صحبت کنیم. اگر کف دست هایتان رو به بالا بود یعنی دارید چیزی را پیشنهاد می دهید یا سؤال می کنید. اما اگر کف دست هایتان رو به پایین بود یعنی دارید چیزی را دستور می دهید یا تقاضا می کنید.

۸- به فاصله اش تا خودتان دقت کنید

برای اینکه متوجه شوید شخص مقابل تان از شما خوشش می آید یا نه، دقت کنید که چقدر نزدیک به شما ایستاده. و اگر به شخص مقابل تان نزدیک شدید و او به عقب رفت، ممکن است معنی اش آن باشد که این رابطه متقابل نیست. حتی گاهی ممکن است بتوان از روی فاصله ی فیزیکی میان دو نفر به رابطه ی آن ها پی برد.

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *