0

بهترین روش برای جدا کردن پوست سیر

بهترین روش برای جدا کردن پوست سیر

اگر آشپزی می کنید حتما می دانید که کندن پوست سیر میتواند تا چه اندازه دشوار و پیچیده باشد. از طرفی این ماده غذایی به خاطر بوی بسیار تندی که دارد تا مدت ها پس از جدا کردن پوستش بوی خود را روی دست باقی می گذارد. بنابراین خیلی ها ترجیح می دهند که آن را همراه با پوست داخل غذا بیاندازند یا دست کم برای جدا کردن پوستش دستکش بپوشند.

بهترین روش برای جدا کردن پوست سیر

خیلی ها هم برای جدا کردن پوست سیر چاقو را به صورت افقی روی آن قرار داده با کف دست فشار متوسطی را به سیر وارد می کنند تا پوستش جدا شود. اما راهکاری که یکی از کاربران تیک تاک برای این کار ارائه کرده از همه بهتر است. برای این منظور فقط به چند حبه سیر نیاز دارید و یک دستگاه مایکروویو.

در ویدیویی که اخیرا در تیک تاک منتشر شده و تاکنون ۴۰۰۰ بار نیز دیده شده کاربری به نام کوشی علی با اسم @K_ali98 به ۲۴۹ دنبال کننده خود نشان می دهد که چطور این کار را باید انجام داد. او در ابتدا حبه های سیر را درون یک کاسه کوچک ریخته و کاسه را برای مدت ۳۰ ثانیه درون مایکروویو قرار می دهد.

بعد از شروع به کار مایکروویو صدایی شبیه به ترکیدن می شنوید (توجه کنید که مدت زمان انتخابی تان بیشتر از ۳۰ ثانیه نشود) و بعد سیرها را از مایکروویو خارج کنید. پوست سیرها کاملا جدا شده است اما دو نکته وجود دارد: اول اینکه بافت سیرها خیلی نرم شده و بافت سفت قبلی را ندارند، در نتیجه دیگر امکان خرد کردن شان به سبک قبلی وجود ندارد و دون آنکه دیگر آنکه عطر و طعم شان تا حدودی از بین می رود و تازگی قبل را ندارد.

بنابراین اگر بافت سفت و سخت سیر را دوست دارید و حفظ عطر و طعم آن برایتان مهم است پس این کار را انجام ندهید چراکه بهترین تکنیک همان استفاده از تیغه چاقو برای له کردن سیر است. در این صورت می توانید سیر را چند دور روی تخته بچرخانید تا پوستش کاملا جدا شود.

Rate this post

نظرات کاربران

  • چنان چه دیدگاهی توهین آمیز باشد توسط نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما تبلیغاتی باشد توسط وبسایت نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه در دیدگاه خود از شماره تماس و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما بی ارتباط با موضوع مطلب مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.