0

ترفند نگهداری از گیلاس و آلبالو به مدت طولانی

ترفند نگهداری از گیلاس و آلبالو به مدت طولانی

آلبالو و گیلاس مملو از ویتامین، مواد مغذی و آنتی اکسیدان است و اغلب به آن ابرغذا هم می گویند. هیچ چیز مثل یک پیاله ای که پر از این میوه های تازه باشد مفرح و سلامت بخش نیست. اما شما می توانید کاری کنید که طعم خوش روزهای تابستانی مدت های بیشتری در خانه شما بماند؛ البته، اگر بلد باشید چطور این مرواریدهای قرمز و آبدار را نگهداری کنید.

ترفند نگهداری از گیلاس و آلبالو به مدت طولانی

چیزهایی که لازم دارید:
۶ تا ۷ پیمانه نیم لیتری گیلاس یا آلبالو
هسته گیر گیلاس یا آلبالو
۴ پیمانه آب
۲ پیمانه شکر
۵ تا ۶ قوطی مربا
۵ تا ۶ درب دو تکه قوطی
کپسول بخار

مرحله اول:
آلبالو و گیلاس را در آب سرد بشویید. هسته و ساقه آن را جدا کنید.

مرحله دوم:
قوطی های مربای استریلیزه شده را با آلبالو و گیلاس های شسته شده و بدون هسته پر کنید.

مرحله سوم:
با حل کردن دو پیمانه شکر و چهار پیمانه آب شربت ساده درست کنید. گرما روی متوسط تا بالا باشد تا زمانی که شکر حل شود و شربت داغ باشد.

مرحله چهارم:
قوطی ها را با آلبالو و گیلاس پر کنید؛ به اندازه ای که نیم اینچ یعنی حدود یک تا یک و نیم سانت از بالای قوطی خالی بماند. حاشیه قوطی را با یک پارچه تمیز، مرطوب و داغ تمیز کنید و با درب دو تکه ای که قبلا استریلیزه شده است ببندید.

مرحله پنجم:
کپسول یا دیگ بخار را پر ا آب کنید تا جایی که دو و نیم سانتی متر از بالای آن فاصله داشته باشد. طبقه را داخل آن بگذارید. قوطی ها را به طور یکسان و مرتب روی آن قرار دهید. درب کپسول را بگذارید. آب را به جوش برسانید و زمانی که بخار از سوراخ های جلوی کپسول شروع به متصاعد شدن کرد تایمر را تنظیم کنید. این فرایند ۲۵ دقیقه طول می کشد.

مرحله ششم:
بعد از پایان این فرایند ۲۵ دقیقه ای، درب دیگ بخارپز را بردارید و با یک دستکش مایکروفر قوطی ها را بیرون بیاورید. آنها را روی یک حوله تمیز قرار دهید. وقتی شنیدید درب بطری ها صدا داد، به این معنی است که در حال سفت یا کیپ شدن هستند. وقتی قوطی ها خنک شدند، انگشت خود را در مرکز قوطی بگذرید تا مطمئن شوید که خوب کیپ و مهر و موم شده است.

اگر درب قوطی نشت کرده است، به این معنی است که خوب کیپ نشده است و باید در یخچال نگهداری شود. وقتی قوطی های آلبالو و گیلاس خوب کیپ شده باشند، می توان آنها را در یک جای خشک و خنک تا ۱۸ ماه نگه داشت. اگر درب قوطی خوب کیپ نشود، فقط حدود یک هفته یا کمی بیشتر در یخچال قابل نگهداری هستند.

Rate this post

نظرات کاربران

  • چنان چه دیدگاهی توهین آمیز باشد توسط نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما تبلیغاتی باشد توسط وبسایت نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه در دیدگاه خود از شماره تماس و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما بی ارتباط با موضوع مطلب مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.