0

جدیدترین محوزهای صادرشده، از نیکی کریمی تا محمودی‌ها

نیکی کریمی

در میان جدیدترین محوزهای صادرشده در سازمان سینمایی نیکی کریمی، مرتضی شایسته، جمشید محمودی و مجید رجبی‌معمار پروانه ساخت گرفتند.

تازه‌ترین پروانه ساخت صادرشده برای برادران محمودی است که مدتی قبل و تقریبا همزمان با سقوط شهرهای مختلف افغانستان توسط طالبان، برای ساخت فیلمی با نام سقوط کابل درخواست پروانه ساخت داده بودند تا فیلم دیگری را با مشارکت هم بسازند. فیلم سقوط کابل دو روز قبل یعنی ۱۴ مهرماه به کارگردانی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی مجوز ساخت گرفته است.

نیکی کریمی

از دیگر مجوزهای صادرشده به پروانه ساخت فیلم سینمایی بی‌پروا به تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته و کارگردانی غزاله سلطانی و نیز فیلم سینمایی استاد به تهیه‌کنندگی مجید رجبی‌معمار که در حال حاضر مدیرعامل خانه هنرمندان ایران است و به کارگردانی سید عماد حسینی باید اشاره کرد.

نیکی کریمی که آخرین فیلمش آتابای هنوز اکران نشده، یک هفته قبل برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی هم‌دیدار به کارگردانی محمدمهدی نوروزیان پروانه ساخت گرفته است.

همچنین فیلم‌های دنیای شیرین ما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی قدرت‌الله صلح‌میرزایی و داد به تهیه‌کنندگی سیدامیر سیدزاده و کارگردانی ابوالفضل جلیلی اوایل مهرماه پروانه ساخت گرفته‌اند.

در بین مجوزهای صادرشده فیلمی با نام میراث هم دیده می‌شود که کارگردان آن مسعود کیمیایی و تهیه‌کننده آن علی اوجی است. اوایل امسال خبر پایان تدوین فیلم دیگر کیمیایی با نام خائن‌کشی به تهیه‌کنندگی اوجی منتشر شد که شاید در جشنواره فجر امسال رونمایی شود.

علاوه براینها برای فیلم‌های برزنگی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حسین قاسمی جامی، فیلم زیبای خفته به کارگردانی کاوه صباغ زاده و تهیه‌کنندگی پگاه احمدی و سلوک به کارگردانی و تهیه‌کنندگی عباس رافعی در ماه قبل پروانه ساخت صادر شده است.

در بخش پروانه نمایش هم فیلم‌های زنبور کارگر به کارگردانی و تهیه‌کنندگی افشین صادقی و جوجه تیغی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مستانه مهاجر اخیرا مجوز اکران گرفته‌اند.

جدا از این‌ها، سیدجواد هاشمی برای فیلم شهر گربه‌ها، قاسم جعفری برای سپید و سیاه که یک بار سال ۱۳۹۷ پس از ۱۰ سال توقیف، پروانه نمایش گرفته بود و فاطمه ابوالقاسمی برای فیلم اورکا از جمله سینماگرانی هستند که در نوبت دریافت پروانه نمایش قرار دارند.

Rate this post
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

  • چنان چه دیدگاهی توهین آمیز باشد توسط نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما تبلیغاتی باشد توسط وبسایت نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه در دیدگاه خود از شماره تماس و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما بی ارتباط با موضوع مطلب مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.