0

فیلم سینمایی منصور 2 ساخته می‌شود؟

فیلم سینمایی منصور 2

فیلم منصور به کارگردانی سیاوش سرمدی روایتی از زندگی شهید ستاری است که از مدتی قبل روی پرده سینماها رفته و تاکنون به فروش بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است.

این فیلم در بدو اکران دچار حاشیه‌ای مبنی بر حذف سکانس‌های مربوط به مرحوم هاشمی رفسنجانی بود که گفته می‌شد به درخواست خانواده هاشمی بوده است. در این باره جلیل شعبانی تهیه‌کننده فیلم هم با اظهار بی‌اطلاعی از این موضوع ، همه چیز را به هماهنگی بین کارگردان و سرمایه‌گذار مرتبط دانست.

فیلم سینمایی منصور 2

در آن مقطع محسن هاشمی در گفت‌وگویی بیان کرده بود به‌طور کلی می‌توان گفت که در این فیلم می‌خواستند مقام شهید را بالا برده و عدم حمایت از شهید به آیت‌الله هاشمی نسبت داده می‌شد که این مسئله به هیچ‌وجه صحت نداشت. من به عوامل فیلم عنوان کردم که برخی صحنه‌ها اصلاح شده و واقعیت در آن نمایش داده شود و قرار شد تا دوباره نظر خود را نسبت به آن اعلام کنم. نظراتم را بعد از مشاهده فیلم ارائه دادم اما در جریان اینکه چه اتفاقی برای فیلم افتاد، نیستم.

حال از گفته‌های مدیرتولید فیلم این طور برمی‌آید که به جای اصلاح گویا ترجیح بر حذف سکانس‌های مرتبط با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بوده است.

مهدی مطهر در برنامه تلویزیونی در انتهای الوند که سه شنبه صبح 9 آذرماه از شبکه دوم سیما پخش شد با اشاره به اینکه دومین نفری بوده که به گروه سازنده فیلم منصور اضافه شده اظهار کرده است: بخش هایی از حذفیات اثر خودخواسته بود و ممیزی در کار نبود. فیلم نسبت به نسخه جشنواره فجر 14 دقیقه کوتاه‌تر و ریتم کار بهتر شد. سکانس معروف شهید ستاری و مرحوم هاشمی رفسنجانی مربوط به برهه‌ای است که توضیح می‌دهد در چه دوره‌ای هستیم اما مجموعه‌ای از دلایل ما را به این نتیجه رساند که این سکانس را حذف کنیم. درواقع کسی ما را مجبور به حذف سکانس‌های مربوط به هاشمی رفسنجانی از فیلم منصور نکرد و دوست نداشتیم حاشیه گریبان‌گیر اثر شود.

Rate this post

نظرات کاربران

  • چنان چه دیدگاهی توهین آمیز باشد توسط نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما تبلیغاتی باشد توسط وبسایت نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه در دیدگاه خود از شماره تماس و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما بی ارتباط با موضوع مطلب مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.