چکش ثور
متفرقه

10 شخصیت مارول که هرگز چکش ثور را بلند نخواهند کرد

با وجود تمام تلاش‌هایشان، برخی از شخصیت‌های مارول وجود دارند که هرگز به اندازه کافی شایستگی چکش ثور را نخواهند داشت. ثور یک قهرمان قدرتمند در کمیک دی سی است، اما بیشتر این قدرت از میولنیر می آید. بزرگترین سلاح آسگارد توسط اودین و جین فاستر استفاده شده است، اما ثور اودینسون ثابت کرده که ماهرترین سلاح آن است. اودین افسونی را روی چکش می گذارد و شرط می کند که فقط کسانی که لایق آن بودند می توانند آن را بلند کنند.

از آن زمان، قهرمانان و تبهکاران به طور یکسان سعی کرده اند از چکش استفاده کنند. برخی مانند کاپیتان آمریکا و ویژن موفق شده اند. بسیاری دیگر شکست خورده اند. در مقایسه با کسانی که آن را بالا برده اند، برخی از شخصیت های مارول هرگز شایسته میولنیر نخواهند بود.

10 – ولورین

ولورین

ولورین کمیک

ولورین یک جنگجوی بزرگ تقریباً در هر ظاهری با شر مبارزه کرد و از افراد بی گناه و دوستانش در برابر بدترین چیزهایی که جهان می تواند به آنها پرتاب کند محافظت کرد. او و ثور در زمان حضورشان در جوخه وحدت انتقام جویان با هم پیوند داشتند. با این حال، ولورین نتوانست از کارهای وحشتناکی که در طول این سال ها انجام داده بود پیشی بگیرد.

ولورین بیش از این ثابت کرد که یک قهرمان است، اما چیزهای بدی که در آن نقش داشته روحش را سوزاند. در حالی که ولورین هرگز لایق Mjolnir نخواهد بود، او از حمایت و مبارزه در کنار هر کسی که از آن استفاده می‌کند تردیدی ندارد.

9 – گرین گابلین

گرین گابلین

گرین گابلین کمیک

گرین گابلین در تلاش برای از بین بردن مرد عنکبوتی دست از سر هیچ چیز بر نمی دارد. حتی با وجود اینکه او گهگاه در زمان خود به عنوان میهن پرست آهنین جهان را نجات داد، اما همیشه انگیزه های پنهانی داشت. گرین گابلین به همان اندازه که خودخواه بود و در تلاش او برای انتقام و قدرت غرق شد.

افرادی که لایق چکش ثور هستند ثابت کرده اند که فداکار هستند. هیچ چیز از خودگذشتگی در گرین گابلین وجود ندارد. او هر عملی را از طریق اینکه چگونه در درازمدت برای او سودمند خواهد بود، فیلتر می کند. یک شرور درجه یک، اولویت دادن به دیگران هرگز اولویت گابلین نبوده است.

مطلب مشابه : 5 قهرمان DC که تسک مستر می تواند آنها را شکست دهد

8 – رید ریچاردز

رید ریچاردز

رید ریچاردز کمیک

رید ریچاردز بارها چهار شگفت انگیز را به پیروزی رسانده و کارهای قهرمانانه زیادی انجام داده است. با این حال، او همچنین یکی از اعضای موسس ایلومیناتی است، گروهی که سال ها به دوستان خود دروغ می گفتند و انتخاب های نسبتاً وحشتناکی انجام می دادند. رید نیروی هدایتگر این گروه بود که بعد از مرد آهنین دوم بود و به جرم نسل کشی مقصر است.

رید معتقد است که علم هر پاسخی را دارد. در حالی که این به او به عنوان یک قهرمان کمک می کند، او را از شایستگی چکش ثور باز می دارد. رید که یک دانشمند متعهد است، تمام تلاش خود را می کند تا جهان را نجات دهد. با این حال، او همچنین ناصادق بوده و تصمیماتی گرفته است که هیچ قهرمانی نمی‌گیرد.

7 – هیولا The Beast

The Beast

هیولا The Beast

هوش هیولا بیشتر از قدرت های او برای مردان ایکس انجام داده است. برای سال‌ها، او هیولایی پرشور و خز آبی، مدافع خوش‌شانس، انتقام‌جو و ایکس من بود. سالها با او نامهربان بودند در نتیجه، Beast بیشتر و بیشتر بدبین شد.

با گذشت زمان، هیولا این فلسفه را پذیرفت که هدف وسیله را توجیه می کند. او یکی از اعضای سابق ایلومیناتی است و در بدترین اشتباه آنها مقصر است. به عنوان رهبر X-Force، هیولا مرتکب اعمال مذموم شد و به دلایلی اضافه کرد که او شایسته Mjolnir نیست.

6 – مستر سینیستر

مستر سینیستر

مستر سینیستر کمیک

در حالی که مستر سینیستر شایسته چکش ثور نیست، او قطعا سعی خواهد کرد سیستم را فریب دهد و راهی برای ثبت نام به عنوان شایسته کشف کند. سینیستر به دو چیز اهمیت می دهد: علم ژنتیک و قدرت. او معتقد است که می تواند هر مشکلی را حل کند به شرطی که ترکیب مناسبی از ژن ها را پیدا کند.

تلاش های مستر سینیستر برای لایق شدن بر سرقت مواد ژنتیکی از کسانی که میولنیر را بلند کرده اند، مانند ثور یا جین فاستر متمرکز خواهد شد. میولنیر به خودی خود یک موجود زنده است و گرفتار چنین چیزی نخواهد شد. سینیستر برای ارتقای دانش خود مرتکب نسل کشی شده است. به همین دلیل، هر کاری که او انجام دهد، شیطان هرگز شایسته نخواهد بود.

5 – پروفسور ایکس

پروفسور ایکس

پروفسور ایکس کمیک

پروفسور ایکس اولین مرد ایکس و قدرتمندترین تله پات روی سیاره است، چیزی که بر نحوه برخورد او با جهان تأثیر گذاشته است. خاویر کارهای بی چون و چرای خوبی انجام داده و بارها به نجات بشریت و انسان های جهش یافته کمک کرده است. با این حال، او همچنین دروغ می گوید، دستکاری می شود، و هر کسی را که در راه او قرار می گیرد، محو می کند.

پروفسور ایکس یکی از بنیانگذاران ایلومیناتی بود، از کودکان سرباز استفاده می کرد و به دانش آموزانش دروغ می گفت و دستکاری می کرد. پروفسور X قلب یک قهرمان را به نمایش گذاشت، اما او همیشه آدم خوبی نبود. خاویر راحت بود که هر قدر پیروز شود، به همین دلیل است که او هرگز لایق چکش ثور نخواهد بود.

4 – دندان خنجری Sabretooth

دندان خنجری

دندان خنجری Sabretooth

Sabretooth به خاطر وحشیگری و تمایل به کشتن شهرت دارد. او به اندازه ثور، کپ یا جین یک جنگجو است، اما یک قاتل دسته جمعی نیز هست. کرید در صورت نیاز در کنار طرف خوب خواهد جنگید، اما در بیشتر موارد، او به سادگی با تیمی که به او اجازه می‌دهد بیشتر مردم را بکشد، کنار می آید.

حتی زمانی که Sabretooth اخلاقش را در جریان رویداد AXIS وارونه کرد، او شایسته چکش ثور نبود. برای برداشتن چکش به نوع خاصی از قهرمان نیاز بود، و حتی در بهترین حالت او، Sabretooth نبود.

3 – دکتر دووم

دکتر دووم

دکتر دووم کمیک

دکتر دووم آدم پیچیده ای است. از بسیاری جهات، او یک شرور است، اما یک چیز نجیب نیز در او وجود دارد. او نمی‌خواهد دنیا را نابود کند، اما مانند لاتوریا بر آن حکومت می‌کند. او در چندین موقعیت جهان را نجات داده است، اما کینه او با رید ریچاردز و منیت او همیشه مانع از تبدیل شدن او به یک قهرمان واقعی شده است.

همین عوامل باعث می‌شود که دکتر دووم از Mjolnir استفاده نکند. او یک بار در حالی که در جهنم بود چکش را بلند کرد، اما این کار فقط به این دلیل مؤثر بود که افسون در قلمرو جهنمی وجود نداشت. با قدرت کامل این چکش، دووم نمی تواند آن را از بین ببرد.

2 – مرد آهنی

مرد آهنی

مرد آهنی کمیک

مرد آهنی یک انتقام‌جوی پایه‌گذار است و سال‌ها ثور را می‌شناسد. او همچنین مقداری از موهای ثور را دزدید، فقط اگر لازم بود او را شبیه سازی کند. به طور خلاصه این مرد آهنی است. او یک نوع عمل گرا است و این عمل گرایی باعث بدترین اعمال او شده است. او بیش از یک بار به انتقام جویان خود خیانت کرده است، رهبری ایلومیناتی را رهبری می کند و در زمانی که مدیر شیلد بود قهرمانان را شکار کرده است.

مرد آهنین بارها زمین را نجات داده است و هر کاری که می تواند برای محافظت از افراد بی گناه انجام داده است. با این حال، راهی که او در مورد آن رفته است، او را از بلند کردن چکش باز می دارد. علیرغم موفقیت‌های بزرگ و نیت‌های خوب، مرد آهنی آنقدرها هم قهرمان نیست.

1 – رد اسکال Red Skull

رد اسکال

رد اسکال Red Skull

رد اسکال مظهر شر در دنیای مارول است. رهبر نازی دهه‌ها تلاش کرد تا در جایی که رایش سوم شکست خورد، به موفقیت برسد و از هیدرا و هر چیز دیگری برای پیشبرد اهداف وحشتناک خود استفاده کرد. رد اسکال به اشتباه معتقد است که از آنجایی که وایکینگ ها نوردیک بودند، او باید شایسته چکش ثور باشد.

البته، هیچ راهی وجود ندارد که Red Skull شایسته چکش باشد. بدترین نوع آدمی که قابل تصور بود، او فعالانه از نسل کشی حمایت کرد، ثابت کرد که نژادپرست است و خود را به عنوان یک شرور کاملاً جبران ناپذیر معرفی کرد. او قطعا تلاش می کرد تا چکش را بلند کند، اما هرگز این اتفاق نمی افتاد.
امیدوارم از مطلبی که براتون در نتگام آماده کردیم لذت برده باشید.

منبع : نتگام ، cbr.com

 

 

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *