10 مکمل ضد پیری
سلامت

10 مکمل ضد پیری که ارزش خرید دارند

10 مکمل ضد پیری که ممکن است به گفته کارشناسان سلامت ارزش خرید داشته باشند، از گلوکزامین گرفته تا روی را در سایت نتگام معرفی خواهیم کرد.

محصولات ضد پیری بدون نسخه فراوانی وجود دارد که نوید می دهند اثرات پیری را به تعویق بیندازند. پوست با ظاهر شدن خطوط ظریف، چین و چروک و دایره های تیره به وضوح می تواند اثر پیری را نشان دهد. اما، با افزایش سن، قسمت های دیگری از بدن نیز تحت تأثیر قرار می گیرند، از جمله مفاصل و مغز، بنابراین، چگونه می توانید تلاش کنید و با عوارض پیری بر بدن مبارزه کنید؟ اگرچه هیچ قرص جادویی وجود ندارد، اما برخی از مکمل های ضد پیری وجود دارند که می توانند به حمایت از سیستم ایمنی سالم کمک کنند.

کارشناسان سلامت ما محصولاتی را که برای بهینه سازی سلامت شما توصیه می کنند، بررسی می کنند. به یاد داشته باشید، همیشه باید قبل از مصرف هر گونه مکمل با پزشک مشورت کنید.

روی

شاید زمانی که گلودرد دارید، روی مصرف می کنید، اما این عنصر کمیاب ضروری برای بهزیستی کلی ضروری است. روی برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی، هضم و حس چشایی ضروری است. و با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا می کند، به همین دلیل است که در لیست مکمل های ضد پیری ما گنجانده شده است. کمبود مواد مغذی می تواند شما را در معرض بیماری های مزمن مرتبط با افزایش سن، از جمله تصلب شرایین، ایمنی تضعیف سیستم ایمنی و سرطان قرار دهد.

گلوکزامین

گلوکزامین یک ترکیب طبیعی است که در غضروف های سالم یافت می شود. هنگامی که به صورت خوراکی مصرف شود، ممکن است درد آرتریت را کاهش دهد، تورم را کاهش دهد، سفتی را کاهش دهد و مفاصل را روان کند.

کلاژن

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن است. نقش مهمی در ساختار و نرمی بافت های همبند از جمله پوست دارد. اما با افزایش سن، تولید کاهش می‌یابد، به همین دلیل است که یکی از جذاب‌ترین مکمل‌های ضد پیری از منظر زیبایی است. علاوه بر تقویت پوست جوان، مطالعات نشان می‌دهد که مکمل‌های کلاژن هیدرولیز شده ممکن است از سلامت مفاصل و استخوان حمایت کنند. برای داشتن پوستی جوان تر، حتما از مواد غذایی که به طور طبیعی کلاژن را تقویت می کنند، استفاده کنید.

کوآنزیم کیو 10

کوآنزیم Q10 برای تولید انرژی میتوکندری و سلامت قلب حیاتی است. با افزایش سن، بدن CoQ10 کمتری تولید می کند، بنابراین یکی از مکمل های ضد پیری است که کارشناسان احتمالا توصیه می کنند، به ویژه برای بیماران بالای 40 سال که با خستگی یا مشکلات قلبی عروقی دست و پنجه نرم می کنند.

همچنین بخوانید: مزایای کوآنزیم کیو 10 برای قلب

ویتامین C

چهره ای جوان می خواهید؟ مصرف ویتامین C را شروع کنید. ثابت شده است که این آنتی اکسیدان طبیعی اثر آسیب نور ناشی از UV را کاهش می دهد. همچنین یک عامل حیاتی برای تولید کلاژن است. ویتامین C یکی از مکمل های ضد پیری همه فن حریف است زیرا برای جلوگیری از استرس اکسیداتیو در سطح سلولی عمل می کند.

ویتامین دی

ویتامین D استخوان را می سازد، ایمنی را تقویت می کند، از بیماری های مزمن محافظت می کند و مسئول افزایش جذب کلسیم و منیزیم است. اگر هنوز ویتامین D به عنوان یکی از مکمل‌های ضد پیری برای اضافه کردن به رژیم خود فروخته نمی‌شود که در کنار مداخله در سبک زندگی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

ویتامین B12

ویتامین B12 به ساخت DNA و گلبول های قرمز کمک می کند. این ماده مغذی مهم کلیدی برای داشتن یک زندگی پر جنب و جوش و پر انرژی است. بدن شما ویتامین B12 تولید نمی کند، بنابراین باید آن را از غذاها یا مکمل های حیوانی دریافت کنید. ویتامین B12 زیر زبانی را توصیه می کنیم که در زیر زبان شما حل می شود و در جریان خون جذب می شود.

روغن ماهی

روغن ماهی که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است، یک نیروگاه چندوظیفه ای است که از عملکرد سیستم ایمنی، قلبی عروقی، مفاصل، بینایی و متابولیک پشتیبانی می کند. تعداد فزاینده ای از شواهد نشان می دهد که اثرات مثبتی بر خلق و خو و حافظه دارد. و البته، ما از فواید افزایش زیبایی آن برای پوست، مو و ناخن غافل می شویم. روغن ماهی همچنین به حفظ طول تلومرها کمک می کند، کلاهک های محافظ انتهای کروموزوم ها که DNA را ثابت نگه می دارد و با افزایش سن کوتاه می شود. مانند ویتامین B12، نمی‌توانید اسیدهای چرب امگا 3 خود را بسازید، بنابراین مکمل‌ها ضروری هستند.

منیزیم

منیزیم برای تنظیم سطح انسولین و فشار خون ضروری است. همچنین از خواب آرام پشتیبانی می کند. پودر سیترات منیزیم بسیار قابل جذب است و می‌تواند به بازیابی سطوح تخلیه شده کمک کند.

رسوراترول

رسوراترول یک پلی فنول است که در پوست انواع توت ها و انگور یافت می شود. طول عمر بسیاری از ارگانیسم ها، از مخمر گرفته تا مگس میوه را افزایش داده است، که به طور بالقوه آن را به یکی از قوی ترین مکمل های ضد پیری تبدیل می کند. تحقیقات برای تعیین اینکه آیا اثرات مشابهی روی انسان دارد یا خیر ادامه دارد. در مطالعاتی که شامل افراد در معرض خطر بیماری قلبی بود، محققان دریافتند مکمل‌های رسوراترول می‌توانند به کاهش کلسترول کمک کنند.

منبع: thehealthy.com

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *