0

5 دلیل برای خوردن کلم پیچ

کلم پیچ

کاهش بیماری قلبی، سرطان، کاهش وزن و موارد دیگر از ویژگی های سبزی‌های برگ‌دار تیره کلم مانند کلم پیچ است آنها ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی دارند که فواید سلامتی باورنکردنی دارند.

کلم پیچ به پیشگیری از بیماری قلبی کمک می کند.

کلم پیچ سرشار از ویتامین C است یک فنجان کلم پیچ پخته شده بیش از 50 درصد نیاز روزانه را دارد. این به کاهش سطح کلسترول LDL “بد” کمک می کند که به نوبه خود خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. تجزیه و تحلیل 13 کارآزمایی تصادفی شده و کنترل شده نشان داد که مصرف 500 میلی گرم ویتامین C در روز به مدت حداقل یک ماه می تواند منجر به کاهش سطح کلسترول LDL شود.

کلم پیچ با سرطان مبارزه می کند.

مانند سایر سبزی های برگ تیره، کلم پیچ سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند بیوفلاونوئیدها، کاروتنوئیدها و سایر ترکیبات ضد سرطان است. همچنین حاوی ایندول است، ترکیباتی که می توانند تولید آنزیم هایی را برای محافظت در برابر سرطان تحریک کنند.

کلم پیچ سلامت استخوان ها را افزایش می دهد.

کلم پیچ سرشار از دو ماده معدنی تقویت کننده استخوان است: کلسیم و منیزیم. همچنین سرشار از ویتامین K است که تراکم استخوان را افزایش می دهد. دستور العملی که باید امتحان کنید: گوشت برگر با کلم کبابی از یک مشت از مواد مغذی در یک کلاسیک آمریکایی.

کلم پیچ به کاهش وزن کمک می کند

یک فنجان کلم پیچ تنها 50 کالری دارد و آن را به یک میان وعده ایده آل برای کنترل دور کمر تبدیل می کند. همچنین حاوی فیبر است که شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد. دستور غذا: کلم پیچ از غذای اصلی تابستانی را به عنوان یک غذای فوق العاده به روز می کند.

کلم پیچ از چشم محافظت می کند

کلم پیچ و سایر سبزی های دارای برگ تیره حاوی لوتئین هستند که به محافظت از بینایی شما در برابر دژنراسیون ماکولا و آب مروارید کمک می کند. دستور العملی که باید امتحان کنید: کلم پیچ، یک رویه هوشمندتر برای ساندویچ است.
منبع

Rate this post

نظرات کاربران

  • چنان چه دیدگاهی توهین آمیز باشد توسط نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما تبلیغاتی باشد توسط وبسایت نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه در دیدگاه خود از شماره تماس و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما بی ارتباط با موضوع مطلب مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.