0

5 نکته و ترفند پنهان iOS 16

لمس صفحه کلید

5 نکته و ترفند پنهان iOS 16 که نحوه استفاده از آیفون شما را تغییر می دهد.iOS 16، آخرین به روز رسانی نرم افزاری اپل برای آیفون، اکنون به صورت بتا عمومی در دسترس است. این بدان معناست که اگر آیفون 8 یدکی یا جدیدتر دارید، می‌توانید نسخه پیش‌انتشار iOS 16 را امتحان کنید و ماه‌ها قبل از عرضه نهایی در پاییز، آزمایش ویژگی‌ها را شروع کنید. به‌روزرسانی جدید iOS چندین ویژگی را به همراه دارد که به کاربران امکان می‌دهد صفحه‌های قفل آیفون خود را شخصی‌سازی کنند و نحوه ارسال پیامک به دوستان خود را از طریق iMessage تغییر دهند.

در اینجا پنج نکته و ترفند iOS 16 وجود دارد که هنگام استفاده از iPhone 12 یا iPhone 13 باید در مورد آنها بدانید.

هنگام تایپ، لمس صفحه کلید را برای لرزش ها فعال کنید

لمس صفحه کلید

لمس صفحه کلید ios 16

اپل با برداشتن صفحه‌ای از راهنمای اندروید، بالاخره در حال اضافه کردن صفحه کلید داخلی صفحه کلید به آیفون است. Haptics به شما امکان می دهد هنگام تایپ ارتعاشات را احساس کنید. این خبر خوبی است زیرا اکنون می‌توانید بدون دانلود نرم‌افزار شخص ثالث به بخش لمسی دسترسی داشته باشید. ایده پشت لمسی صفحه کلید این است که هنگام تایپ کردن، تأیید فیزیکی را برای کاربران نشان دهد. این ارتعاشات به عنوان تأیید به عنوان انواع کاربر عمل می کنند.

مراحل کار :

تنظیمات را در آیفون خود باز کنید

روی Sounds & Haptics ضربه بزنید

به پایین بروید و بازخورد صفحه کلید را انتخاب کنید

روی ضامن ضربه بزنید تا Haptics فعال شود

مرتب سازی لیست پخش در اپل موزیک

یکی از مواردی که بیشتر از همه کاربران اپل موزیک را آزار می دهد این است که لیست های پخش به ترتیبی که آنها را ایجاد کرده اید ثابت می شوند. اکنون، با iOS 16، می توانید به راحتی لیست های پخش را بر اساس عنوان، هنرمند، آلبوم یا تاریخ انتشار مرتب کنید. بنابراین اساساً می‌توانید آهنگ‌ها را در هر فهرست پخش با گزینه‌های مرتب‌سازی موجود در Apple Music تنظیم مجدد کنید. برای مرتب‌سازی آهنگ‌ها در فهرست پخش در Apple Music، برنامه Apple Music را در iOS 16 باز کنید. وقتی برنامه باز شد، روی زبانه Library در پایین ضربه بزنید. در کتابخانه، Playlists را انتخاب کنید. در صفحه بعدی، روی لیست پخشی که می خواهید ترتیب آن را تغییر دهید ضربه بزنید. به طور پیش فرض، لیست پخش به ترتیبی که توسط سازنده اضافه شده است مرتب می شود. برای تنظیم مجدد این لیست پخش، روی نماد 3 نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. در منوی سرریز که ظاهر می شود، مرتب سازی بر اساس را انتخاب کنید.

چت های اخیراً در پیام حذف شده است

در مواقعی که در میان مرتب‌سازی پیام‌ها در برنامه پیام‌ها هستید، به طور تصادفی دکمه اشتباهی را فشار می‌دهید و چیزی را که نمی‌خواستید حذف می‌کنید. این می تواند شرم آور و آزاردهنده باشد، اما خوشبختانه، این پایان دنیا نیست، به خصوص اگر از برنامه پیام های اپل استفاده می کنید. با iOS 16 می توانید پیام های حذف شده را بازیابی کنید. پیام های حذف شده به پوشه Recently Deleted در خود برنامه پیام منتقل می شوند.

در اینجا نحوه دسترسی به پوشه Recently Deleted در Message آمده است:

برنامه پیام را باز کنید.

روی Filters در بالا سمت چپ ضربه بزنید.

پوشه Recently Deleted را انتخاب کنید.

چتی را که می‌خواهید پیام‌ها را حذف یا بازیابی کنید، انتخاب کنید.

برای حذف مخاطب در آیفون ضربه بزنید و نگه دارید

حذف مخاطبین در آیفون شما می تواند یک تجربه دردسرساز باشد. در حال حاضر، برای حذف یک مخاطب در آیفون، باید از طریق ویژگی ویرایش در کارت مخاطب بروید. این در iOS 16 در حال تغییر است. در iOS 16، اکنون می توانید با فشار طولانی روی هر کارتی در مخاطبین، به سرعت عمل حذف را انجام دهید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

مخاطبین را باز کنید.

به مخاطبی که می خواهید حذف کنید بروید

روی مخاطب ضربه بزنید و نگه دارید

حذف مخاطب را انتخاب کنید

برای تایید انتخاب خود، روی حذف مخاطب ضربه بزنید

تبدیل ارز از طریق دوربین

تبدیل ارز از طریق دوربین

تبدیل ارز در آیفون

تبدیل ارز هرگز آسان نبوده است، به خصوص در سفرهای خارجی، هر بار که در رستوران غذا می خورید یا به خرید می روید، کاری که ما همیشه انجام می دهیم این است که در حال حاضر برای تبدیل از گوگل کمک بگیریم. اما این موضوع گذشته است. با iOS 16، می توانید ارز را مستقیماً از طریق دوربین آیفون خود تبدیل کنید و دیگر نیازی به وارد کردن دستی مقادیر ارز به صورت آنلاین ندارید.

در اینجا نحوه تبدیل ارز به طور مستقیم از طریق دوربین آیفون خود آورده شده است:

دوربین را باز کنید و آن را روی متن قرار دهید.

روی نماد اسکن در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

پس از اتمام، روی نماد تبدیل در پایین سمت چپ ضربه بزنید.

منبع : indianexpress

Rate this post

نظرات کاربران

  • چنان چه دیدگاهی توهین آمیز باشد توسط نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما تبلیغاتی باشد توسط وبسایت نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه در دیدگاه خود از شماره تماس و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما بی ارتباط با موضوع مطلب مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.