7 فایده بابونه
سلامت

7 فایده بابونه که متخصصان می خواهند بدانید

دردهای شکمی ، سوء هاضمه و دردهای قاعدگی از جمله بیماریهایی هستند که بابونه می تواند آن را تسکین دهد. در اینجا آنچه در مورد فواید بابونه باید بدانید آورده شده است.

نوشیدن چای بابونه یک داروی خانگی است که اغلب برای خواب بهتر مورد استفاده قرار می گیرد-قبل از خواب یک فنجان دم کنید و زمانی که سرتان به بالش می خورد احساس خواب آلودگی و آرامش کنید.

اما مزایای چای فراتر از ذهن آرامش بخش است. و همه اینها به لطف گل ریز بابونه است.بابونه گیاهی است که گلهای سفید کوچکی تولید می کند که ممکن است بی اهمیت به نظر برسند اما در طول تاریخ برای تهیه چای ، تنتور و عصاره های مایع مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

7 فایده بابونه

 

فواید بابونه :

ممکن است به سلامت قلب کمک کند

گرفتگی های قاعدگی را برطرف می کند

به خواب بهتر کمک می کند

هضم و ناراحتی معده را بهبود می بخشد

ممکن است استرس و اضطراب را کاهش دهد

ممکن است به سیستم ایمنی بدن کمک کند

درمان آکنه

 

برندا برازلو ، متخصص تغذیه متخصص کلرادو با برنامه ردیابی تغذیه MyNetDiary ، می گوید: “بابونه در طول قرن ها به طور گسترده برای بسیاری از شرایط ، به ویژه قبل از طب مدرن مورد استفاده قرار گرفته است.”

او سردرد ، اضطراب ، بی خوابی ، بیماری های پوستی و اختلالات تولید مثل را از جمله شرایطی است که بابونه برای درمان استفاده می شود. آن ها ، و شکم درد می کند.

ونسا ریستتو ، متخصص تغذیه و بنیانگذار Culina Health در نیویورک می گوید: “بابونه به طور سنتی برای بسیاری از بیماریهای گوارشی ، از جمله اختلالات گوارشی ،” اسپاسم “یا قولنج ، ناراحتی معده ، گاز معده ، گاز معده ، زخم و سوزش دستگاه گوارش استفاده می شود.” سیتی و هوبوکن ، نیوجرسی.

بابونه چیست؟
این گیاه بخشی از خانواده Asteraceae است که شامل گل سرخ بنفش (Echinacea) ، گل همیشه بهار ، گل مروارید و آفتابگردان است.

دو نوع اصلی بابونه وجود دارد. بابونه انگلیسی یا رومی (Chamaemelum nobile) بومی اروپای غربی و شمال آفریقا است. بابونه آلمانی (Matricaria chamomilla) معمولاً در سراسر اروپا و آسیا یافت می شود.

هر دو از نظر خواص دارویی مشابه هستند ، اما نیازها و ظاهر رو به رشد آنها کمی متفاوت است. بابونه آلمانی دارای برگهایی شبیه به پر است ، در حالی که بابونه رومی دارای برگهایی است که بیشتر شبیه سرخس است.

بابونه به راحتی می تواند در حیاط خلوت یا در طبیعت بدون توجه رشد کند ، با گلهای متواضع که با عموزاده های درخشان آن رقابت نمی کند.

چایی که می نوشید از آن گلها تهیه شده است ، هر کدام کوچک و سفید هستند و دارای مرکز زرد هستند. آنها قبل از اینکه به عنوان چای برگ شل فروخته شوند یا در کیسه های چای بریزند ، برداشت می شوند و خشک می شوند.

 

 

 

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *