بابونه
سلامت

7 مزیت بابونه که کارشناسان می خواهند بدانید

نوشیدن چای بابونه یک درمان خانگی است که اغلب برای خواب بهتر ذکر شده است. قبل از خواب یک فنجان دم کنید و تا زمانی که سرتان به بالش برخورد کرد احساس خواب آلودگی و آرامش کنید.

اما فواید چای فراتر از تسکین ذهن های بی قرار است. و همه اینها به لطف گل ریز بابونه است.

بابونه گیاهی است که گل‌های سفید کوچکی تولید می‌کند که ممکن است بی‌اهمیت به نظر برسند اما در طول

تاریخ برای تهیه چای، تنتور و عصاره‌های مایع استفاده شده‌اند.

برندا براسلو، متخصص تغذیه در کلرادو، متخصص تغذیه با برنامه ردیابی تغذیه MyNetDiary، می‌گوید: «بابونه در طول قرن‌ها برای بسیاری از بیماری‌ها، به ویژه قبل از طب مدرن، به‌طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

او سردرد، اضطراب، بی خوابی، بیماری های پوستی و اختلالات تولید مثل را از جمله بیماری هایی نام می برد که از بابونه برای درمان استفاده می شود. اینها و دردهای شکمی

بابونه به طور سنتی برای بسیاری از بیماری های گوارشی، از جمله اختلالات گوارشی، اسپاسم یا قولنج، ناراحتی معده، نفخ شکم استفاده می شود. ونسا ریستتو، یک متخصص تغذیه و یکی از بنیانگذاران Culina Health در شهر نیویورک و هوبوکن، نیوجرسی می گوید، زخم ها و تحریکات دستگاه گوارش.

بابونه چیست؟

این گیاه بخشی از خانواده Asteraceae است که شامل گل مخروطی بنفش نیز می شود.اکیناسهگل همیشه بهار، گل مروارید و آفتابگردان.

دو نوع اصلی بابونه وجود دارد. انگلیسی یا رومی بابونه (Chamaemelum Nobile) بومی اروپای غربی و شمال آفریقا است. بابونه آلمانی (ماتریکاریا بابونه) به طور معمول در سراسر اروپا و آسیا یافت می شود.

هر دو از نظر خواص دارویی مشابه هستند، اما نیازهای رو به رشد و ظاهر آنها کمی متفاوت است. بابونه آلمانی برگ‌های پر مانندی دارد، در حالی که بابونه رومی شاخ و برگ‌هایی دارد که بیشتر شبیه سرخس است.

بابونه به راحتی می تواند بدون توجه در حیاط خلوت یا در طبیعت رشد کند، با گل های فروتنی که رقیب پسرعموهایش نیست.

چایی که می نوشید از آن گل ها درست می شود که هر کدام ریز و سفید گلبرگ هایی با مرکز زرد دارند. آنها قبل از اینکه به عنوان چای برگ شل فروخته شوند یا در کیسه های چای ریخته شوند، برداشت و خشک می شوند.

فواید بابونه

بابونه حاوی ترکیباتی است که ممکن است سلامت شما را تقویت کند.

ویلیام لی می گوید: گلبرگ ها حاوی بسیاری از مواد شیمیایی فعال زیستی مانند آپیژنین، کوئرستین و نوبیلین هستند که نشان داده شده است که دارای طیف وسیعی از مزایای بالقوه است، از اثرات آرام بخش گرفته تا کمک به خواب تا سرطان گرسنگی و کاهش ناراحتی های دستگاه گوارش. MD، یک پزشک، دانشمند، و نویسنده خوردن برای غلبه بر بیماری.

براسلو موافق است که بابونه به طور بالقوه می تواند به سلامت شما کمک کند. او می گوید: «چای بابونه حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی زیادی است.

اما قبل از مصرف چای، این را بدانید: تحقیقات در مورد فواید بابونه کاملاً قطعی نیست.

اگرچه برخی از مطالعات کوتاه‌مدت وجود دارد که اثرات بابونه را برجسته می‌کند، اما قبل از اینکه دانشمندان بتوانند نتیجه‌گیری مشخصی داشته باشند، به مطالعات طولانی‌مدت و آزمایش‌های انسانی بیشتری نیاز است.

با این حال، هشت مزیت احتمالی بابونه در زیر ممکن است شما را متقاعد کند که امشب کمی چای بابونه دم کنید.

دردهای قاعدگی را تسکین می دهد

هر ماه، دادن یا گرفتن، زنان ممکن است به دلیل عادت ماهانه خود دچار گرفتگی های نه چندان خوشایند شوند.

بابونه دارای خواص ضد اسپاسم است، به این معنی که ممکن است درد ناشی از اسپاسم عضلانی را تسکین دهد.

بابونه حاوی یک ماده شیمیایی فعال زیستی به نام اسپیرواتر است که دارای اثرات ضد اسپاسم است. تصور می‌شود به همین دلیل است که بابونه می‌تواند به کاهش دردهای قاعدگی کمک کند.» دکتر لی می‌گوید.

او می گوید که بیش از 20 کارآزمایی بالینی با بابونه به عنوان منبع تسکین دردهای قبل از قاعدگی انجام شده است و شواهد نشان می دهد که می تواند شدت علائم PMS را کاهش دهد.

ممکن است به قلب کمک کند

دکتر لی، که همچنین رئیس و مدیر پزشکی بنیاد رگ زایی است، می گوید: «فعالیت آنتی اکسیدانی بابونه همچنین ممکن است از سلول های عروقی پوشاننده رگ های خونی محافظت کند، که برای سلامت قلب حیاتی است. رشد عروق خونی مویرگی جدید در بدن.

آنها آنتی اکسیدان های کلیدی فلاونوئیدها هستند، ترکیبات گیاهی موجود در بسیاری از میوه ها و سبزیجات. اعتقاد بر این است که آنها فواید سلامتی دارند.

ریستو می گوید: «پیشنهاد شده است که استفاده منظم از فلاونوئیدهای مصرف شده در غذا ممکن است خطر مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر قلب را در مردان مسن کاهش دهد و بابونه دارای مقدار مناسبی از فلاونوئیدها است.

به شما کمک می کند بهتر بخوابید

بابونه اغلب با کمک به بی خوابی و داشتن یک استراحت خوب شبانه همراه است.

نشان داده شده است که بابونه کیفیت خواب را به خصوص در افراد مسن بهبود می بخشد. تصور می‌شود که این اثر به دلیل آپیژنین فعال زیستی باشد که به گیرنده بنزودیازپین در مغز متصل می‌شود.» دکتر لی می‌گوید. دکتر لی می‌گوید: «اینها همان گیرنده‌های مغزی هستند که با داروهایی که گاهی برای کمک به خواب استفاده می‌شوند، مانند زاناکس و والیوم، فعال می‌شوند.

در سال 2014، یک کارآزمایی تصادفی کنترلی بر روی 77 فرد سالمند در یک خانه سالمندان انجام شد تا بررسی شود که آیا عصاره بابونه می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند یا خیر.

نتایج، که در سال 2017 در مجله آموزش و ارتقای سلامت، نشان داد بابونه خاصیت آرام بخشی دارد.

با این حال، قبل از اینکه مطمئن شویم بابونه می تواند به شما کمک کند تا برخی از z ها را بگیرید، به مطالعات بیشتری نیاز است.

هضم و ناراحتی معده را بهبود می بخشد

برای سال ها، چای بابونه یا دم کرده گیاهی به عنوان یک داروی عامیانه برای تسکین ناراحتی معده و کمک به هضم غذا مصرف می شده است.

براسلو می‌گوید: «بابونه برای قرن‌ها توسط مردم برای تسکین معده و درمان انواع مشکلات گوارشی از جمله ناراحتی معده، گاز و زخم استفاده می‌شود.»

همان خواصی که بابونه را به انتخاب خوبی برای گرفتگی های دوره پریود تبدیل می کند به شکم درد نیز کمک می کند.

دکتر لی می گوید: «خواص ضد اسپاسم اسپیرواتر که در بابونه یافت می شود، به توضیح مزایای آن برای ناراحتی معده کمک می کند.

براسلو می‌گوید: تحقیقات روی حیوانات نشان می‌دهد که بابونه ممکن است اسید معده را کاهش دهد، اما باید مطالعات بیشتری روی انسان‌ها انجام شود.

اما خوردن یک نوشیدنی بابونه زمانی که شکم درد دارید ضرر کمی دارد (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم). او می گوید: «اگر گاه به گاه دچار ناراحتی معده می شوید، نوشیدن یک فنجان چای بابونه ممکن است مفید باشد.

ممکن است استرس و اضطراب را کاهش دهد

دکتر لی، “یکی از مواد شیمیایی فعال زیستی طبیعی در بابونه آپیژنین است که می تواند گیرنده های مغزی را فعال کند که به کاهش اضطراب و القای خواب کمک می کند.”

بابونه احتمالاً جایگزین داروهای اضطراب شما نخواهد شد (نه نباید باشد)، اما ممکن است یک درمان اضافی برای کاهش استرس و اضطراب باشد.

براسلو می‌گوید: «ممکن است نوشیدن چای بابونه برای آرام کردن اعصاب‌تان در مواقعی که گهگاه دچار اضطراب یا استرس می‌شوید مفید باشد». با این حال، تحقیقات محدودی با حجم نمونه کوچک برای حمایت از استفاده از آن برای درمان اختلالات اضطرابی وجود دارد.

ممکن است به سیستم ایمنی کمک کند

دکتر لی می گوید: نشان داده شده است که بابونه التهاب را کاهش می دهد، بخشی از سیستم ایمنی بدن است، که ممکن است مزایای آن را برای تسکین علائم سرماخوردگی توضیح دهد.

آکنه را درمان می کند

گاهی از بابونه به عنوان یک دارو به شکل مرهم یا خمیر برای درمان آکنه استفاده می شود.

براسلو می گوید: بابونه دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است، بنابراین معمولا به صورت موضعی برای درمان آکنه استفاده می شود.

اما قبل از پوشاندن صورت خود با بابونه با یک متخصص مشورت کنید.

دکتر لی می گوید: «در حالی که خمیر تهیه شده با بابونه آسیاب شده ممکن است خواص ضد التهابی داشته باشد، باید با یک متخصص پوست مشورت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این بهترین راه برای درمان پوست است یا خیر.

خطرات یا عوارض جانبی

مانند سایر گیاهان و داروها، بابونه نیز می تواند عوارض جانبی داشته باشد. در اینجا به برخی از آلرژی ها و خطراتی که باید به آنها توجه کرد اشاره شده است.

ممکن است باعث آلرژی شود

همیشه این احتمال وجود دارد که کسی به بابونه حساسیت داشته باشد.

براسلو می‌گوید: «بابونه از خانواده‌ی ابروسیا، گل داوودی، گل همیشه بهار و بابونه است، بنابراین به طور بالقوه می‌تواند باعث ایجاد واکنش آلرژیک در افراد حساس به این گیاهان شود که ممکن است هنگام مصرف خوراکی یا استفاده روی پوست رخ دهد.» واکنش‌های آلرژیک می‌تواند شامل سفتی قفسه سینه، خس‌خس سینه، تحریک پوست، بثورات پوستی، کهیر، خارش و استفراغ باشد.

اگر تب یونجه دارید، ممکن است بخواهید قبل از شروع نوشیدن این مواد با انجام آزمایش آلرژی در مطب پزشک بررسی کنید که آیا به بابونه حساسیت دارید یا خیر.

دکتر لی می گوید: «افرادی که تب یونجه شدید دارند ممکن است واکنش آلرژیک به بابونه داشته باشند.

بسیار نادر است که کسی واکنش آلرژیک شدید به بابونه داشته باشد، اما ممکن است رخ دهد.

«طبق گزارش مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه براسلو می گوید، چند مورد گزارش شده از واکنش های آلرژیک شدید که پس از مصرف محصولات بابونه رخ می دهد، گزارش شده است.

می تواند خون را رقیق کند

بابونه حاوی کومارین است که یک ماده طبیعی رقیق کننده خون است.

براسلو می‌گوید: «این دارو هرگز نباید توسط افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون مانند کومادین استفاده می‌کنند استفاده شود، زیرا می‌تواند اثر افزایشی خطرناکی داشته باشد.

او می‌گوید توانایی آن در فکر کردن به خون به همین دلیل است که شما باید دو هفته قبل یا بعد از جراحی استفاده از آن را متوقف کنید.

می تواند باعث خواب آلودگی شود

بابونه می تواند شما را خواب آلود یا خواب آلود کند. در حالی که این نوشیدنی را به نوشیدنی خوبی برای نوشیدن قبل از خواب تبدیل می کند، دلیلی برای اجتناب از نوشیدن چای قبل از رانندگی است.

دکتر لی می گوید: «از آنجایی که بابونه می تواند باعث خواب آلودگی شود، نباید قبل از رانندگی یا کار با ماشین آلات سنگین مصرف شود.

چه مقدار چای بابونه باید بنوشید؟

دکتر لی می گوید: «نوشیدن یک تا سه فنجان بابونه در روز، به خصوص اگر قبل از خواب باشد، ممکن است برای اثرات آرام بخش آن مفید باشد.

به گفته براسلو، برای فواید سلامتی، مانند درمان اضطراب یا استرس گاه به گاه یا تسکین ناراحتی معده، خوردن یک فنجان چای بابونه ممکن است مفید باشد.

او می‌گوید: «مثل هر چیز دیگری، اعتدال همیشه برای جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی ناخواسته عاقلانه است.»

آنچه قبل از خرید باید بدانید

گیاهان و مکمل های گیاهی توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تنظیم نمی شوند، بنابراین مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و قبل از استفاده از آنها با متخصصان پزشکی صحبت کنید، به خصوص اگر قصد دارید شرایط خاصی را درمان کنید.

براسلو می‌گوید: «بر خلاف داروها، مکمل‌های گیاهی با نظارت برای کنترل کیفیت، دقت یک مقدار ماده خاص یا وجود مواد دیگر تنظیم نمی‌شوند.» اساساً، شما به تنهایی نظارت می‌کنید که آیا فوایدی به دست می‌آورید، عوارض جانبی داروهای گیاهی یا عوارض جانبی منفی ناشی از مصرف آن را خواهید داشت.

اما قبل از شروع نوشیدن چای بابونه یا مصرف سایر اشکال بابونه، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید، به خصوص اگر مشکل سلامتی دارید یا دارو مصرف می کنید.

اگر شرایط پزشکی دارید یا داروهای دیگری مصرف می کنید، هوشمندانه است که از پزشک یا داروساز خود بپرسید که آیا مصرف بابونه برای شما بی خطر است، به خصوص اگر قصد دارید عصاره قوی بابونه را به شکل تنتور یا مکمل مصرف کنید. براسلو می گوید.

بعد، وقتی روزانه چای می نوشید، این همان اتفاقی است که برای بدن شما می افتد.

منبع: thehealthy

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *