اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی
رپورتاژ آگهی

اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی

اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی، یکی از دستگاه‌هایی که جود آن در بسیاری از صنایع ضروری شده تصفیه آب صنعتی می‌باشد. طبیعتاً برای اینکه در استفاده از این محصولات درست عمل کنیم باید شناخت کافی نسبت به اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی داشته باشیم. البته قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی آنقدر زیاد هستند که شناخت دقیق آنها کار دشواری خواهد بود.

 

یکی از دستگاه‌هایی که جود آن در بسیاری از صنایع ضروری شده تصفیه آب صنعتی می‌باشد. کارخانجات برای آنکه ذرات جامد، مایع و نیمه جامد آلوده را از آب جدا کنند باید تصفیه خانه صنعتی برای خود داشته باشند. تصفیه آب کمک می‌کند تا آلودگی‌های محیط زیستی کاهش پیدا کرده و محصولات سالم‌تری برای مردم تولید شوند. طبیعتاً برای اینکه کارخانجات در استفاده از این محصولات درست عمل کنند باید شناخت کافی نسبت به اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی داشته باشند. البته قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی آنقدر زیاد هستند که شناخت دقیق آنها کار دشواری خواهد بود. از جمله این قطعات می‌توانیم به فیلترهای شنی، سیستم پمپاژ آب شفاف، سیستم لجن گیری، سیستم دوز کلر، فلومتر و… اشاره کنیم. برای آنکه این دستگاه‌ها و کارکرد آنها را بشناسید برخی از مهمترین این قطعات را خدمتتان معرفی خواهیم کرد. شناخت آنها برای استفاده مناسب از سیستم تصفیه آب ضرورت دارد.

اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی

چرا آشنایی با اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی مهم است؟

اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی کاملاً به هم پیوسته هستند. شناخت قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی کمک می‌کند تا در صورت بروز هر مشکلی سریعاً بتوانید آن را برطرف سازید. وقتی شما بدانید که آب از منبع اولیه وارد سیستم می‌شود و با عبور از چاه ورودی به سیستم پمپاژ منتقل می‌گردد راحت‌تر می‌توانید ایرادات موجود در این مسیر را برطرف سازید. از دیگر اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی خانه شیمیایی و فیلترهای شنی هستند که باید آنها را بشناسید. البته فرایندهای مستقل دیگری هم هستند که ارتباط نزدیک با کارایی قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی دارند. مثلاً بررسی آب تصفیه شده در آزمایشگاه‌ها برای اطمینان از صحت عملکرد دستگاه ضروری است. در کنار شناخت قطعات شما باید تحلیل خوبی روی اطلاعات آزمایش داشته باشید تا کیفیت کار خودتان را بالاتر ببرید. برای بررسی دقیق‌تر قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی برخی از مهم‌ترین آنها را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

 

Intake Well چیست؟

اولین چیزی که در میان اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی با آن مواجه می‌شوید چاه ورودی یا Intake Well است. این قطعه از قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی ساختاری برای برداشت ایمن آب است. در واقع با کمک این ساختار کاربر می‌تواند آب را از منبع برداشت کرده و آن را در مجرای خروجی تخلیه کند. با توجه به ویژگی که چاه ورودی دارد به نظر می‌رسد عملکرد بسیاری از قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی به آن وابسته باشد. این قطعه معمولا در ابتدای دستگاه تصفیه آب تعبیه می‌شود و تامین آب ثابت را برای ادامه روند تصفیه ضمانت می‌نماید. چاه ورودی، آب مورد نیاز را از منابع مختلفی تامین می‌کند. مخازن آب، دریاچه‌ها یا کانال‌های گوناگون می‌توانند منبع تامین آب برای اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی باشند.

قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی

آشنایی با فیلتر شنی و اهمیت آن در قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی

یکی دیگر از مهم‌ترین اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی فیلتر شنی است. این فیلتر ذرات قابل غرق شدن، شناور و مواد معلق را از آب حذف می‌کند. وظیفه فیلتر شنی این است که هنگام جمع آوری آب از منابع خام بستری برای فیلتراسیون آنها ایجاد کند. از این فیلتراسیون ماسه یا شن نباید عبور کند و ذرات باید از طریق یک کپسوله فیزیکی حذف گردند. شاید این قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی تاثیر جدی در عملکرد آن داشته باشند. اهمیت آنها به گونه‌ای است که برخی از صنایع تصمیم می‌گیرند آنها را مرحله نهایی تصفیه بدانند. یعنی آبی که از این فیلترراسیون عبور می‌کند را سالم فرض کرده و از آن بهره می‌برند. این فیلترها می‌توانند مواد معلق و باکتری‌های شناور را هم در آب شکار کنند. موادی که پس از فیلتراسیون باقی می‌مانند در بالا یا داخل پایه قابل مشاهده هستند.

فیلتر شنی

بررسی سیستم دوز کلر

در ادامه آشنایی با اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی سراغ سیستم دوز کلر می‌رویم. این قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی وظیفه کلرزنی را بر عهده دارند. کلر زنی روش رایجی برای تصفیه میکروارگانیسم‌های موجود در آب هستند. معمولاً این قطعه بیشتر در فیلتر آب استخرها کاربرد دارد. در این سیستم نوعی ماده ضدعفونی به آب تزریق می‌شود که در آن محلول هیپوکلریت وجود دارد. برای اینکه نسبت به اهمیت این اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی درک بهتری داشته باشید باید یک نکته را خدمت شما بیان کنیم. حتی عبور آب از فیلترشنی هم ضمانت کننده سلامت آن نیست. برخی باکتری‌ها حتی پس از فیلتراسیون شنی هم در آب می‌مانند و امکان آسیب زدن به سلامتی انسان را دارند. سیستم کلر زنی به این دلیل در میان قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی ارزشمند است که این باکتری‌ها را نابود می‌سازد.

 

فیلتر ممبران چگونه است؟

یکی دیگر از جذاب‌ترین اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی شاید فیلتر ممبران باشد. اکثر شرکت‌های مدرن تولید قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی از این فیلتر برای تصفیه آب کمک می‌گیرند. البته فیلترهای ممبران بر اساس نوع آبی که قرار است تصفیه کنند در انواع مختلفی وجود دارند. اگر قصد خرید این قطعات را دارید باید یک نکته مهم را بدانید. برای استفاده از فیلتر ممبران حتماً باید هوزینگ ممبران را هم بخرید. هوزینگ ممبران وظیفه نگهداری این فیلتر را بر عهده دارد و به محفظه آن معروف شده است. پایین‌ترین قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی را فقط در ایمن آب کاژه پیدا خواهید کرد. بعید است قیمت مناسب آن را بتوانید در فروشگاه‌های دیگر برای خرید شکار کنید.

فیلتر ممبران

قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی را از کجا خریداری کنیم؟

سعی کردیم اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی را براساس اهمیتی که دارند خدمت شما معرفی کنیم. البته قطعاً قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار بیشتر از این مواردی هستند که معرفی کردیم. با این حال این قطعات در میان آنها اهمیت بیشتری دارند و شناخت آنها ضروری‌تر است. اگر به دنبال این هستید که دستگاه تصفیه آب صنعتی یا قطعات آن را خریداری کنید توصیه می‌کنیم سراغ مجموعه معتبری شبیه به ایمن آب کاژه بروید. قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی در مجموعه ایمن آب کاژه نسبت به دیگر فروشگاه‌ها متعادل‌تر است. با این وجود قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی که ایمن آب کاژه تولید می‌کند براساس استاندارد جهانی هستند. مطمئن باشید خرید اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی از این فروشگاه هیچگاه شما را پشیمان نخواهد کرد. برای خرید دستگاه تصفیه آب می‌توانید از کارشناسان این فروشگاه هم مشاوره دریافت کنید.

 

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *