کاربرد تجهیزات ضد انفجار
رپورتاژ آگهی

کاربرد تجهیزات ضد انفجار هنگام اعلام حریق

کاربرد تجهیزات ضد انفجار هنگام اعلام حریق، اگر می‌خواهید از دارایی‌ها و نیروی انسانی خودتان در برابر چنین اتفاقاتی محافظت کنید باید به دنبال سیستم‌های ضد انفجار مقابله با حریق بگردید.

بسیاری از تجهیزات ضد انفجار برای کنترل حریق در محیط‌های خطرناک طراحی شده‌اند. با کمک این تجهیزات می‌توان تشخیص داد که چه زمانی حریق احتمال دارد محیط‌های صنعتی و خطرناک را با مشکل روبرو کند. این نکته را باید بدانید که بسیاری از اماکن صنعتی که در آنها فلز، رنگ، خطوط لوله، مواد شیمیایی و دارویی وجود دارد همواره در معرض حریق هستند. به همین دلیل است که بسیاری از پالایشگاه‌های نفت مدام با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید از دارایی‌ها و نیروی انسانی خودتان در برابر چنین اتفاقاتی محافظت کنید باید به دنبال سیستم‌های ضد انفجار مقابله با حریق بگردید.

کاربرد تجهیزات ضد انفجار

تجهیزات ضد انفجار برای مقابله با حریق چگونه عمل می‌کنند؟

تجهیزات ضد انفجار برای مقابله با حریق از بهترین گلند ضد انفجار استفاده می‌کنند. در این تجهیزات از قطعاتی استفاده شده که می‌توانند آتش را در مراحل اولیه شعله ور شدن آن شناسایی نمایند. پس از شناسایی محل آتش سوزی، تجهیزات ضد انفجار بهترین محل را جهت خروج اضطراری کارکنان و اموال مشخص می‌نمایند. کار دیگری که تجهیزات ضد انفجار در چنین شرایطی انجام می‌دهند مقابله فوری با حریق است. این سیستم‌ها تلاش می‌کنند تا جایی که امکان دارد محدوده انتشار آتش را کوچکتر کنند و نهایتاً آن را در یک باکس ضد انفجار نابود سازند. البته تمام این موارد زمانی اتفاق می‌افتند که شما یک سیستم ضد انفجار با کیفیت را برای مقابله با حریق انتخاب کرده باشید. اگر به سراغ سیستم‌های بی‌کیفیت بروید احتمالاً باید مدام منتظر آلارم‌های کاذب آنها باشید.

محدوده انتشار آتش

مزایای نصب تجهیزات ضد انفجار برای مقابله با حریق

تجهیزات ضد انفجار مقابله با حریق مثل باکس انفجار به دلایل مختلف برای محیط صنعتی شما مفید خواهند بود. مزایای تجهیزات ضد انفجار برای مقابله با حریق را خدمتتان بیان می‌نماییم:

 

  • تشخیص:با کمک تجهیزات ضد انفجار شما سریع‌تر می‌توانید متوجه حریق در محیط صنعتی خودتان شوید. طبیعتاً تشخیص سریع کمک می‌کند تا شما برای محافظت از تجهیزات و نیروی انسانی خودتان زودتر وارد عمل شوید و از بروز خسارات شدید جلوگیری به عمل آورید.
  • هشدار: اگر تجهیزات ضد انفجار شما دارای قطعات باکیفیت و دقیقی باشند،هشدارهای مربوطه به تمام بخش‌های شرکت ارسال می‌گردد. البته برای اینکه چنین اتفاقی رخ دهد باید در تجهیزات شما از جعبه تقسیم ضد انفجار مدرن و پیشرفته‌ای استفاده شده باشد.
  • ثبت گزارش:وقتی از یک سیستم ضد انفجار اعلام حریق برای کنترل مجموعه خودتان استفاده کنید می‌توانید گزارشاتی که توسط دستگاه‌های مختلف ارسال می‌شود را ثبت نمایید. مثلاً خوب است بدانید که دوربین ترمال چیست و چه کاربردی در زمینه تصویربرداری از محیط‌های خطرناک دارد. آنگاه متوجه اهمیت دستگاه‌های ضد انفجار ثبت گزارش می‌شوید. ضمناً این را هم بدانید که قیمت دوربین ترمال با وجود کیفیت بسیار خوب آن برای هر کسی ایده‌آل خواهد بود.
  • انعطاف: یکی دیگر از مزایای تجهیزات ضد انفجار مقابله با حریق انعطاف در نصب آنها است. شما این تجهیزات را در هر قسمتی از محیط خودتان بدون محدودیت و به راحتی می‌توانید نصب کنید.حتی برخی از سیستم‌های ضد انفجار اعلام حریق را به صورت دستی هم می‌توانید در محیط جابجا کنید.
  • فعالیت شبانه روزی: بسیاری از سیستم‌های ضد انفجار اعلام حریق به صورت شبانه روزی کار می‌کنند. به این ترتیب با استفاده از آنها دیگر نسبت به امنیت کارکنان و تجهیزات خودتان نگرانی نخواهید داشت.

تجهیزات ضد انفجار مقابله با حریق

آشنایی با پرکاربردترین دستگاه‌های ضد انفجار برای مقابله با حریق

در مورد اهمیت تجهیزات ضد انفجار برای مقابله با حریق نکات مختلفی را خدمت شما بیان کردیم. در بین نکاتی که بیان نمودیم به برخی از تجهیزات مناسب برای مقابله با حریق مثل دوربین ترمال هم اشاره‌هایی داشتیم. اکنون می‌خواهیم برخی دیگر از سیستم‌های پرکاربرد اعلام حریق را با هم مورد بررسی قرار دهیم:

  • سیستم فتوالکتریک:یکی از محبوب‌ترین تجهیزات ضد انفجار برای مقابله با حریق، سیستم آشکارساز دود فتوالکتریک است. چه انتشار دود در محیط شما سریع اتفاق بیفتد و چه آهسته باشد این آشکارساز به گونه‌ای طراحی شده است که هشدار خود را به موقع علام می‌کند.
  • زنگ هشدار آتش: اگر محیط صنعتی شما به گونه‌ای است که در آن درجه حرارت رویT6 تنظیم می‌شود توصیه می‌کنیم حتماً از زنگ هشدار آتش ضد انفجار استفاده کنید. این زنگ هشدار زمانی که آتش سوزی اتفاق بیفتد با دریافت سیگنال ارسال شده توسط کنترل کننده اعلام حریق شروع به اعلام هشدار می‌کند.
  • سیستمVESDA: سیستم VESDA شبیه به جاروبرقی کار می‌کند و خیلی سریع می‌تواند دودهای خطرناک را در محیط‌های صنعتی شکار نماید. با کمک این دستگاه می‌توانید هوا را از محیط دریافت کرده و نسبت به خطرناک نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

زنگ هشدار آتش

تجهیزات ضد انفجار اعلام حریق را از کجا بخریم؟

با توجه به اهمیت بسیار زیادی که تجهیزات ضد انفجار اعلام حریق در سلامت و امنیت محیط کاری شما دارند باید آنها را از بهترین شرکت‌های داخلی تهیه کنید. اگر به دنبال یک شرکت مناسب جهت خریداری تجهیزات ضد انفجار اعلام حریق هستید، معتبرترین مجموعه‌ای که در ایران آنها را عرضه می‌کند، شرکت صهبا است. این شرکت با سابقه ۲۳ ساله‌ای که دارد کاملا قابل اطمینان بوده و بهترین تجهیزات ضد انفجار را از مدرن‌ترین برندها برای شما تهیه می‌کند.

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *