ترفند تازه نگه داشتن میوه ها
ترفند دخترانه

ترفند تازه نگه داشتن میوه ها

نکات لازم در نگهداری از میوه ها

هنگام خرید دقت کنید میوه ها را بر حسب درجه سفتی و نرمی آن ها دستچین کنید، سپس آنها را به کمک برگه های کاغذ از هم جدا کنید و درون یخچال قرار دهید .

برای اینکه بتوانید مدت زمان بیشتری از میوه ها نگهداری کنید میوه ها را جدا از هم در یخچال قرار دهید زیرا برخی از میوه ها گازی به نام اتیلون آزاد می کنند که سبب رسیدن سریع میوه ها می شود و در نتیجه زمان نگهداری از آن کاهش می یابد .

میوه هایی که لکه دارند را در دسترس قرار دهید تا زودتر مصرف شود .

 

ترفند تازه نگه داشتن میوه ها

ترفند نحوه نگهداری انواع میوه ها :

سیب – برای قرار دادن سیب در یخچال ابتدا آن را در کیسه پلاستیکی در باز قرار دهید سپس درون یخچال بگذارید . سیب از خود گاز اتان منتشر می کند که به رسیدن سریع تر میوه ها کمک می کند بنابراین اگر می خواهید میوه زودتر برسد چند عدد سیب را در در ظرف آن قرار دهید. برای ماندگاری بیشتر سیب می توانید سیب را با استفاده از پنبه به روغن مایع آغشته کنید.

موز – موز را در فضایی مانند بالکن و انباری که خنک و دور از دسترس نور آفتاب است قرار دهید یا اینکه موز ها را درون کاغذ آلومینیومی بپیچید و درون یخچال نگهداری کنید . اگر موزهایی که خریداری کرده اید بیش از حد رسیده است بهتر است آنها را در فریزر قرار دهید که در این صورت می توانید فقط در شیر موز از آن استفاده کنید.

انار – سطح انار را با روغن نباتی چرب کنید و در جای خشک و خنک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید با این کار، چربی روغن نباتی اجازه نمی دهد که رطوبت انار تبخیر شود و انار کیفیت خود را حفظ می کند.

خیار – ابتدا خیار ها را بشویید سپس با پارچه ای نخی آن ها را خشک کنید و درون ظرف در داری قرار دهید و روی آن را با پارچه بپوشانید با این کار ماندگاری آن را بالا می برید.

کیوی – هنگام خرید کیوی سعی کنید کیوی سفت و نارس خریداری کنید سپس آن ها را درون پاکت کاغذی قرار دهید و در یخچال یا خارج از یخچال در یک محیط خنک نگهداری کنید . اگر کیوی رسیده خریداری می کنید دقت کنید که آن را در کنار میوه هایی مانند گلابی ، سیب و سیب زمینی قرار ندهید زیرا باعث می شود که کیوی رسیده تر و خراب شود.

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *