0

تصاویری دیده نشده از فیلمی با بازی خسرو شکیبایی

تصاویر دیده نشده از خسرو شکیبایی

احمدرضا درویش سال 1375 فیلم سرزمین خورشید را در آبادان با بازیگرانی همچون خسرو شکیبایی، گلچهره سجادیه، سعید پورصمیمی، محمود پاک‌نیت، فخرالدین صدیق شریف، اصغر نقی‌زاده و محسن زهتاب ساخت؛ فیلمی که روایتگر «عشق» است و قصه آن همزمان با شروع جنگ تحمیلی عراق بر ایران به تصویر کشیده می‌شود.

«سرزمین خورشید» همان سال در پانزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده هفت سیمرغ بلورین در بخش‌های بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین‌موسیقی، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین فیلمبرداری، بهترین صدابرداری، بهترین جلوه‌های ویژه و جایزه ویژه هیات داوران شد.

در آن دوره این فیلم در کنار آثار دیگری همچون «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی، «لیلا» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «مسافر جنوب» به کارگردانی پرویز شهبازی، «سلطان» به کارگردانی مسعود کیمیایی، «طوفان» به کارگردانی محمدرضا بزرگ‌نیا، «عقرب» به کارگردانی بهروز افخمی، «فرار مرگبار» به کارگردانی تورج منصوری، «معجزه خنده» به کارگردانی مرحوم یدالله صمدی، «نابخشوده» به کارگردانی ایرج قادری و نیز فیلم‌های دیگری از سیروس الوند، کامبوزیا پرتوی، ممدعلی طالبی قرار داشت.

همزمان با هفته دفاع مقدس موزه سینما فیلمی را از پشت صحنه «سرزمین خورشید» و صحبت هایی از برخی عوامل این فیلم مانند امیر اثباتی، جهانگیر میرشکاری، عباس گنجوی و احمدرضا درویش منتشر کرده است.

 

Rate this post
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  • چنان چه دیدگاهی توهین آمیز باشد توسط نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما تبلیغاتی باشد توسط وبسایت نتگام تایید نخواهد شد.
  • چنان چه از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه در دیدگاه خود از شماره تماس و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنان چه دیدگاه شما بی ارتباط با موضوع مطلب مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.