سفر به مرز فضا با بالون های لوکس
متفرقه

سفر به مرز فضا با بالون های لوکس

اسپیس پرسپکتیو (Space Perspective)، یک شرکت سفرهای فضایی در ایالت فلوریداری آمریکا، از مدتی قبل فروش بلیت اولین سفر خود به آسمان را به قیمت ۱۲۵ هزار دلار آغاز کرده است. این سفر قرار است در اواخر سال ۲۰۲۴ با استفاده از فضاپیمای نپتون انجام شود، سفینه ای شبیه به بالون های هوای گرم که با گاز هیدروژن بالا می رود. افراد علاقمند به شرکت در این سفر باید هزار دلار بیعانه پرداخت کنند.

سفر به مرز فضا با بالون های لوکس

این شرکت می گوید قصد دارد ۸ مسافر را از یک ایستگاه پرتاب در مرکز فضایی کِنِدی در ایالت فلوریدا به فضا ببرد اما این صعود برخلاف سفرهای فضایی فضانوردان «به آهستگی» صورت خواهد گرفت. در این سفر تفریحی، مسافران تا ارتفاع ۳۲ کیلومتری بالای سطح زمین بالا خواهند رفت. شرکت اسپیس پرسپکتیو این تجربه را «بسیار تحول آفرین» عنوان کرده است.

اسپیس پرسپکتیو در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد: «در این سفر ۶ ساعته تمامی مسافران در داخل سفینه در حالی که در هوا معلق هستند در بهترین صندلی های راحتی با دیدی ۳۶۰ درجه به منظره ای به وسعت ۷۲۴ کیلومتر لذت خواهند برد. لباس مخصوص، نوشیدنی و دستشویی هم در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.»

گرچه در گذشته بودند شهروندان عادی ای که به عنوان مهمان یا با پرداخت پول با فضاپیماهای آمریکایی و روسی سفر به فضا را تجربه کرده باشند، اما همه ی آن سفرها با حمایت دولتی و هدایت فضانوردان حرفه ای صورت گرفته بودند. اما آنچه اسپیس پرسپکتیو و دیگر شرکت های سفرهای فضایی قصد ارائه ی آن به مشتریان خود را دارند، به ادعای این شرکت ها از تفاوت چشمگیری برخوردار است.

کپسول فضاپیمای نپتون که ۲۱۳ متر طول دارد از صندلی های نرم و راحت و پنجره هایی با دید ۳۶۰ درجه، اینترنت وای فای و دیگر امکانات برخوردار است. به گفته ی شرکت اسپیس پرسپکتیو، بالون فضایی که کپسول را بالا می برد، در حالت باد کرده، به اندازه ی یک استادیوم فوتبال می شود.

هدایت فضاپیما را یک کاپیتان برعهده دارد و مسافرین به هیچ آموزش خاصی پیش از سفر نیاز نخواهند داشت. به گفته ی اسپیس پرسپکتیو، فضاپیمای نپتون در بالاترین ارتفاع خود، این امکان را به مسافران خود می دهد که انحنای کره زمین را با پس زمینه ای از خورشید ببینند.

دو کارآفرین حوزه ی فضا به نام جین پوینتر و تیبر مک کلوم در سال ۲۰۱۹ شرکت اسپیس پرسپکتیو را تأسیس کردند. هدف آن ها از تأسیس این شرکت آن بود که کمک کنند افراد بیشتری زمین را از بالای جو آن ببینند. این شرکت می گوید پیش تر در ماه گذشته یک پرواز آزمایشی موفق با بالون فضایی خود در ایالت فلوریدا داشته است.

پوینتر و مک کلوم سال گذشته در نشستی خبری بیان کردند قصد دارند گروه های تحقیقاتی را هم با استفاده از فضاپیمای نپتون خود به «مرز فضا» ببرند.

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *