سهمیه بنزین
متفرقه

سهمیه بنزین ماهانه خودروها چند لیتر است؟

به گزارش نتگام، با توجه به اعلامیه منتشر شده توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، تمامی خودروهای سواری شخصی، موتورسیکلت و … اکنون می‌بایست سهمیه بنزین را رعایت کنند. قیمت بنزین برای این دسته از خودروها با استفاده از کارت بنزین 1500 تومان می‌باشد. در صورتی که راننده بدون استفاده از کارت بنزین و به صورت آزاد بنزین بخرد، باید برای هر لیتر بنزین مبلغ 3000 تومان پرداخت کند. علاوه بر این، بنزین سوپر تنها به صورت آزاد و با قیمت 3 هزار تومان در دسترس است.

میزان سهمیه بنزین ماهانه

خودروهای سواری بنزینی شخصی: 60 لیتر
خودروهای دوگانه سوز شخصی: 30 لیتر
موتورسیکلت‌ها: 25 لیتر
وانت‌های بنزینی کم‌مصرف (مزدا، پیکان، تویوتا): 200 لیتر
وانت‌های دوگانه سوز کم‌مصرف: 60 لیتر
وانت‌های بنزینی پرمصرف (نیسان، کامیونت): 300 لیتر
وانت‌های دوگانه سوز: 120 لیتر
تاکسی‌های بنزینی شهری: 400 لیتر
تاکسی‌های بنزینی بین شهری: 750 لیتر
تاکسی‌های دوگانه سوز بین شهری: 450 لیتر
تاکسی‌های دوگانه سوز شهری: 250 لیتر
آمبولانس‌ها: 500 لیتر
تاکسی‌های ون شهری: 600 لیتر
آژانس‌های بنزینی شهری (تاکسی تلفنی): 200 لیتر
آژانس‌های دوگانه سوز شهری (تاکسی تلفنی): 120 لیتر

سهمیه سوخت رانندگان اسنپ

به ازای هر لیتر بنزین که در اسنپ مصرف می‌کنید، مقدار ۱۵۰۰ تومان به عنوان اعتبار سهمیه بنزین دریافت می‌کنید. بدین ترتیب، وقتی در حین کار با اسنپ بنزین مصرف می‌کنید، به طور معادل 1500 تومان هزینه می‌کنید برای هر لیتر بنزین، در مورد خودروهای تک سوز فعال در تاکسی‌های اینترنتی، به ازای هر 100 کیلومتر پیمایش، آن‌ها می‌توانند 8/75 لیتر بنزین دریافت کنند و حداکثر تعداد لیتر بنزینی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، 300 لیتر است.
در مورد خودروهای دوگانه سوز، به ازای هر 100 کیلومتر پیمایش، آن‌ها می‌توانند 5/25 لیتر بنزین مصرف کنند و حداکثر تعداد لیتر بنزینی که در ماه در اختیارشان قرار می‌گیرد، 180 لیتر است.

سهمیه بنزین تا چند ماه در کارت میماند؟

با توجه به تغییرات اعمال شده، مدت زمان ذخیره بنزین در کارت سوخت از 6 ماه به 9 ماه افزایش یافته است. همچنین، براساس سیاست‌های قبلی، سهمیه ماهانه برای خودروهای سواری بنزینی به میزان 60 لیتر، خودروهای دوگانه سوز به میزان 30 لیتر و موتورسیکلت‌ها به میزان 25 لیتر در نظر گرفته شده است.

منبع: سایت نتگام

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *