بتمن
متفرقه

10 شخصیت بتمن که سزاوار نقشهای بزرگتر در سریالهای انیمیشنی بودند

Batman The Animated Series شامل تعدادی شخصیت از داستان شوالیه تاریکی بود، اما همه آنها فرصتی برای درخشش نداشتند.Batman The Animated Series که در سال 1992 شروع به کار کرد، دنیای انیمیشن دی سی یا به قول طرفداران Timmverse را آغاز کرد. بتمن با ترکیب داستان‌های پایه‌ای از مبارزه شوالیه تاریکی با روسای باندها برای خلاصی از جنایات سازمان‌یافته گاتهام با ماجراجویی‌های عجیب و غریب، جایی که Caped Crusader با گالری سرکش‌های معروفش متشکل از جنایتکاران رنگارنگ روبرو می‌شد، BTAS فورا مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفت.

برخی از شخصیت‌های اسطوره‌های بتمن و دنیای بزرگ‌تر DC، آنقدر که شایستگی آن‌ها را داشتند، در کانون توجه قرار نگرفتند. شاید اگر سریال طولانی‌تر می‌شد، این شخصیت‌های ثانویه و ثالث می‌توانستند یک شات برای متمایز شدن از جمعیت داشته باشند. با نتگام همراه باشید.

10 – لوشس فاکس در دهه آینده به شخصیت بزرگتری تبدیل خواهد شد

لوشس فاکس

لوشس فاکس کمیک

لوشس فاکس که در ابتدا در کمیک ها در سال 1979 معرفی شد، شخصیتی نبود که مخاطبان عام یا حتی برخی از طرفداران بتمن از آن آگاهی داشته باشند تا اینکه در سال 2005، مورگان فریمن این نقش را بر عهده گرفت و در فیلم شوالیه تاریکی کریستوفر نولان بازی کرد. در حالی که لوشس فاکس در BTAS ظاهر می شود، او هرگز لحظه ای برای درخشش نداشت.

لوشس فاکس فقط در تعداد معدودی از قسمت‌هایی که Batman: The Animated Series را تشکیل می‌دهند ظاهر شد. حتی در اپیزودهایی که لوشس در آنها ظاهر می شود، به ندرت لحظه برجسته ای دارد. با توجه به اینکه چقدر از این شخصیت در قرن بیست و یکم استفاده شده است، مایه شرمساری است که BTAS حقش را به فاکس نداده است.

9 – بت گرل داستان های کافی برای سریال های خودش دارد

بت گرل

بت گرل Batgirl

در حالی که بت گرل برای دهه ها نقش اصلی را در کمیک ها ایفا کرده است، او به ندرت فرصتی برای درخشش در Batman: The Animated Series داشت، حتی زمانی که با The New Batman Adventures به بخش بزرگی از سریال تبدیل شد، زیرا اغلب تحت الشعاع بتمن قرار می گرفت. یا رابین این شخصیت همچنین در Batman Beyond ایفای نقش کرد، اما در آن زمان باربارا گوردون لباس خود را آویزان کرده بود و راه پدرش را دنبال کرده بود تا کمیسر GCPD شود.

Batgirl از اولین بازی خود در سال 1960 یک شخصیت محبوب بوده است. در طول سال ها، او تعدادی سریال انفرادی داشته است. در واقعیت، بت گرل به اندازه کافی داستان دارد که شایسته یک سریال انیمیشنی خودش باشد.

8 – رنی مونتویا قهرمان شد، نمایش هرگز اجازه نداد او باشد

رنی مونتویا

رنی مونتویا کمیک

رنه مونتویا، یکی از معدود شخصیت‌هایی که برای Batman: The Animation Series خلق شد، یک افسر پلیس بود که اغلب با کارآگاه هاروی بولاک همراه بود. متأسفانه هدف اصلی مونتویا در نمایش این بود که زنی مستقیم برای شخصیت کمدی و شلخته بولاک باشد.

رنی مونتویا به کمیک ها راه پیدا کرد و به زودی دومین فردی شد که مانتو The Question را بر عهده گرفت. این روزها، مونتویا کمیسر GCPD است و نشان می‌دهد که چقدر می‌توانست در این نمایش اهمیت بیشتری داشته باشد.

7 – لکس لوتر می توانست رقیب بزرگی برای بروس وین باشد

لکس لوتر

لکس لوتر کمیک

در حالی که لکس لوتر نقش بسیار مهمی در تیمورس به عنوان شخصیت منفی اصلی در Superman: The Animated Series و فصل اول Justice League Unlimited ایفا کرد، او تنها یک بار در Batman: The Animated Series حضور داشت. همین ظاهر کافی بود تا روشن شود که لوتر می توانست رقیب فوق العاده ای برای بروس وین باشد.

لوتر اساساً بتمن شرور است، یک نابغه میلیاردر که عاشق لباس پوشیدن و مبارزه است، و در حالی که BTAS شرورهای ثروتمندی داشت که بروس وین باید با آنها مقابله کند، هیچ یک از آنها به اندازه لوتر کاریزماتیک نبودند. سخت است تعجب نکنیم که نبرد بزرگی بین بتمن و لوتو هم در اتاق هیئت مدیره و هم در بالای خیابان های گاتهام می توانسته باشد.

6 – بین Bane هرگز در سریال به وضعیت نمادین نرسید

بین Bane

بین کمیک

بین که برای تبدیل شدن به یک شرور اصلی در زندگی بتمن خلق شده بود، اولین بار در کمیک ها در تک شات خود، Batman: Vengeance of Bane، توسط چاک دیکسون و گراهام نولان، پیش از اینکه معمار وقایع نایت فال باشد، انجام داد. در حالی که بین تبدیل به یکی از دشمنان بزرگ بتمن در کمیک ها شده است، او هرگز شانس زیادی برای درخشش در سریال های انیمیشن نداشت.

Bane یک اپیزود داشت که در آن شخصیت منفی اصلی بود و بعد از آن در چند قسمت دیگر ظاهر شد، اما سریال او را به خاطر قدرت بی رحمانه اش بازی کرد و اساسا ذهن استراتژیک شخصیت را نادیده گرفت. از بین بیشتر در تیمورس به خاطر اینکه پوسته پژمرده یک مرد در یک حضور دلخراش در Batman Beyond بود به یاد می‌آید.

5 – نایت وینگ دیر ظاهر شد

نایت وینگ

نایت وینگ کمیک

به محض اینکه دیک گریسون برای اولین بار به عنوان رابین در BTAS ظاهر شد، طرفداران مشتاق بودند که او را نایت وینگ ببینند. بینندگان توانستند ببینند دیک در طول ماجراهای بتمن جدید، هویت بزرگسال خود را به تصویر می‌کشد، اما این شخصیت فرصت زیادی برای برجسته شدن در میان بازیگران رو به رشد سریال پیدا نکرد.

مانند بت گرل، نایت وینگ بیش از حد کافی، سابقه دارد که شایسته سریال انیمیشنی خودش باشد. او حداقل می‌توانست در نمایش‌های دیگر تیمورس مانند Justice League Unlimited یا Batman Beyond ایفای نقش کند. در عوض، به نظر می‌رسید که نایت وینگ از خاطرات بتمن و سازندگان نمایش‌ها ناپدید شد.

4 – آندریا بومونت هرگز بازنگشت

آندریا بومونت

آندریا بومونت کمیک

یک استدلال قوی وجود دارد که Batman: Mask of the Phantasm بهترین فیلم بتمن تمام دوران است. Mask of Phantasm پر از اکشن خارق العاده و انیمیشن خیره کننده، نه تنها به طرفداران یک مبارزه شگفت انگیز بین بتمن و جوکر داد، بلکه آندریا بومونت، با نام مستعار The Phantasm را نیز وارد اسطوره های شوالیه تاریکی کرد.

اولین عشق واقعی او، آندریا، تقریباً یک بروس وین جوان را از یک زندگی هوشیاری نجات داد و سپس در شب ناپدید شد، اما سال ها بعد به عنوان یک شرور جدید وحشتناک برای بتمن بازگشت. خارج از Mask of the Phantasm، آندریا فقط یک بار دیگر در تیم ورس ظاهر شد، یک تصویر کوتاه در Justice League Unlimited برای طرفداران این شخصیت کافی نبود.

3 – لزلی تامپکینز به سرعت محو شد

لزلی تامپکینز

لزلی تامپکینز کمیک

لزلی تامپکینز با وجود ایفای نقش مهمی در سال‌های اولیه زندگی بروس وین، و یکی از معدود افرادی است که می‌داند بروس بتمن است، به ندرت خارج از کمیک ظاهر می‌شود. در حالی که تامپکینز یک شخصیت اصلی در سریال لایو اکشن گاتهام بود و در تایتان ها ظاهر شد، این شخصیت به نوعی هرگز به سینما راه پیدا نکرد.

در مورد BTAS، لزلی تامپکینز فقط شش بار ظاهر شد. هنگامی که او برای اولین بار در سریال ظاهر شد، به نظر می رسد که لسلی در حال تنظیم شدن است تا شخصیت مهمی در زندگی بتمن باشد و به او پیشنهاد می کند که نقش بزرگ تری در سریال بازی کند. متأسفانه شخصیت به سرعت محو شد.

2 – سامر گلیسون Summer Gleeson

سامر گلیسون

سامر گلیسون Summer Gleeson

سامر گلیسون که برای سریال انیمیشنی به‌عنوان پایه‌ای ظاهری برای ویکی ویل ساخته شد، شخصیتی است که در واقع بیشتر از آنچه که بسیاری از طرفداران بتمن تصور می‌کنند ظاهر می‌شود، اما این شخصیت هرگز ظاهر نمی‌شود. گلیسون، یک گزارشگر، عمدتاً به عنوان راهی برای ارائه سریع برخی از نمایش ها به مخاطب استفاده می شود تا یک قسمت بتواند سریعتر به اکشن برسد.

گزارشگران از ابتدا نقش مهمی در داستان های ابرقهرمانی ایفا کرده اند و تقریباً هر ابرقهرمانی به یک خبرنگار نزدیک است اگر خودشان گزارشگر نباشند. سامر گلیسون می‌توانست نقش بیشتری در این زمینه داشته باشد، اما هرگز به او فرصت داده نشد تا به عنوان یک شخصیت رشد کند.

1 – راکسی راکت Roxy Rocket امیدوارکننده به نظر می‌رسید

راکسی راکت

راکسی راکت Roxy Rocket

راکسی راکت که توسط پل دینی و بروس تیم برای The Batman Adventures Annual شماره 1 ساخته شد، اولین انیمیشن خود را در قسمت The New Batman Adventures The Ultimate Thrill انجام داد. این شخصیت شرور عاشق آدرنالین در فیلم Superman: The Animated Series ظاهر شد، اما هرگز به ارتفاعاتی که سازندگانش امیدوار بودند نرسید.

راکسی راکت یک شخصیت فوق العاده طراحی شده است و قسمت او بسیار سرگرم کننده است، اما او خیلی دیر وارد سریال شد و در نیمه راه فصل آخر BTAS ظاهر شد. متأسفانه، راکسی هرگز شانس زیادی در کمیک دی سی پیدا نکرده است. ما در سایت نتگام منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

منبع : نتگام ، سایت cbr

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *