درد معده
متفرقه

6 کاری که اگر با درد معده از خواب بیدار شوید باید انجام دهید

درد معده یک علامت مبهم است ، بنابراین نمی توان نحوه شروع درمان آن را دشوار دانست. این مراحل به شما در تسکین درد کمک می کند.

درد در ناحیه زیر شکم می تواند نشانه سندرم روده تحریک پذیر باشد. مرکز در بالتیمور ، MD. بیدار شدن از خواب با معده در صبح ، احتمالاً دستگاه گوارش شما در تلاش است بعد از یک شب خواب شروع به کار کند ، اما سفر به دستشویی باید به شما کمک کند. او می گوید: “ویژگی بارز این است که هنگامی که به دستشویی می روید و می توانید مدفوع کنید ، معمولاً درد یا ناراحتی به عنوان بخشی از این روند تسکین می یابد.”
آیا از مسمومیت غذایی می ترسید؟ اگر در رستوران غذا می خورید ، ممکن است در اخبار بشنوید که دیگران نیز بیمار شده اند. با خانواده یا هر فرد دیگری که با او شام خورده اید ، مشورت کنید تا ببینید آیا علائم دیگری مانند درد معده را در صبح روز بعد احساس می کنید یا خیر. دکتر فلیشر می گوید: “اغلب ، بیش از یک نفر مبتلا می شوند.”

 

درد معده

برای خود صبحانه درست کنید

اگر درد معده تنها علامت شماست و فکر خوردن باعث احساس سرگیجه نمی شود ، نیازی به صرف صبحانه ندارید. به گفته دکتر کوهن ، خوردن چیزی در معده می تواند به تسکین مشکلات شکمی کمک کند. دیوید گرین والد ، مدیر بخش گوارش و آندوسکوپی بالینی در بیمارستان مونت سینا در شهر نیویورک می گوید ، اما ساندویچ معمولی خود را کنار بگذارید. او می گوید: “به چیزهایی پایبند باشید که ساده تر یا ساده تر هضم می شوند.” او پیشنهاد می کند از غذاهایی که برای هضم مضر هستند اجتناب کنید زیرا نان تست را با ژله به جای کره چرب بپوشانید و غلات خشک پیچیده پیچیده را با بلغور جو دوسر ساده عوض کنید.

 

از فنجان دوم (یا اول) قهوه صرف نظر کنید

اگر رفلاکس اسید باعث ایجاد برخی مشکلات شکمی مانند درد معده در صبح می شود ، قطع یا حتی بهتر از آن را نیز در نظر بگیرید. دکتر فلیشر می گوید: کافئین در افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، مضطرب مضاعف است. به عنوان یک چیز ، می تواند فشار بر دریچه بین مری و معده را کاهش دهد و این باعث می شود که اسید به راحتی به عقب بریزد. به علاوه ، این کار باعث می شود روده سخت تر کار کند ، که می تواند منجر به اسهال شود. دکتر گرین والد پیشنهاد می کند ، اگر فکر می کنید قهوه می تواند مقصر باشد ، سعی کنید آن را به مدت یک هفته حذف کنید. او می گوید: “تنها راه شناخت این است که آن را برای یک دوره زمانی مشخص محدود کنید و ببینید آیا علائم بهبود می یابد یا خیر.” گفتن “این کار را برای همیشه انجام ندهید” دشوار است ، اما انجام آن برای یک هفته آسان است. ” با این وجود ، اگر یبوست و نفخ دارید ، کافئین تنها یکی از غذاهایی است که مانند یک ملین طبیعی عمل می کند. به گفته دکتر کوهن ، این امر به شما کمک می کند تا اوضاع به طور طبیعی پیش برود ، بنابراین می توانید سریعتر از استراحت حمام راحت شوید. اینها 10 نشانه درد هستند که هرگز نباید نادیده بگیرید ، از جمله دل درد.

پیاده روی کنید

به گفته دکتر فلیشر ، ورزش به مشکلات گوارشی کمک می کند ، بنابراین ادامه تمرین صبحگاهی می تواند مشکلات شکمی را برطرف کند. اگر درد حرکت را غیرقابل تحمل می کند ، بدن خود را فشار ندهید. او می گوید: “شما فقط می خواهید ورزش کنید اگر بتوانید قبل از شروع هرگونه کار شدید ، تا حدی درد را تسکین دهید.” اگر درد برطرف نشد ، فعالیت بدنی خود را متوقف کنید تا زمانی که بدانید مشکل چیست و می توانید آن را درمان کنید.

داروی ضد گاز را امتحان کنید

سیمتیکون داروی ضد گاز OTC ، با مارک های معروف مانند Gas-X و Phazyme ، می تواند هنگام احساس گاز در معده درد شما را تسکین دهد. دکتر گرینوالد می گوید: “اساساً فقط حباب می ترکد.” “بنابراین اگر یک لیوان آب با یک دسته حباب دریافت کنید ، حباب ها را می شکند و اساساً همین کار را در معده شما انجام می دهد.” او می گوید چون بدن شما سیمتیکون را جذب نمی کند ، عوارض جانبی متداولی ندارد ، بنابراین می توانید چهار بار در روز بدون نگرانی از آن استفاده کنید. در اینجا درد شکم سمت راست شما می تواند برای سلامتی شما معنی داشته باشد.

یک آنتی اسید بزنید

برای گزینه OTC که چندان شدید نیست ، آنتی اسید را امتحان کنید. دکتر فلیشر می گوید: “آنها احتمالاً از برخی علائم خارج شده و تسکین فوری خواهند داد.” اما آنها علامت را هدف قرار می دهند ، نه هیچ بیماری زمینه ای ، بنابراین اگر درد بهتر نشد با پزشک خود مشورت کنید.

یک درمان طبیعی خانگی را امتحان کنید

اگر با گاز معده و نفخ روبرو هستید ، روغن نعناع ، زنجبیل و زردچوبه می توانند درد شما را تسکین دهند. دکتر کوهن می گوید: “آنها به معده خالی می شوند و به جذب غذا کمک می کنند.” اگر مشکلات شما ناشی از رفلاکس اسید باشد ، گرچه نعناع می تواند علائم شما را بدتر کند ، دکتر گرینوالد هشدار می دهد. مصرف کپسول های روغن نعناع با روکش روده ای می تواند معده را بدون ایجاد رفلاکس آرام کند. همچنین برخلاف تصور شما ، زنجبیل برای ناراحتی معده نیز کار نمی کند! در اینجا 9 درمان طبیعی دیگر برای معده درد وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *