Made in PRC
متفرقه

Made in PRC ساخت کجاست؟

شما می توانید موارد زیادی را پیدا کنید که ممکن است به عنوان ساخت چین مهر شوند. همچنین می‌توانید Made in PRC را روی لباس‌های مختلف، مد، و دستگاه‌های صنعتی خاص از جمله محصولات بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ببینید. مصرف کنندگان فکر می کنند که ساخت چین نیست پس معنای PRC چیست؟
چین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده کالاهای مختلف است. به همین دلیل است که بسیاری از محصولات را با برچسب ساخت چین می بینید.
اما این روش برچسب‌گذاری پاسخ‌های منفی را در میان برخی از مشتریان به همراه داشت. برخی از خریداران معتقدند محصولاتی که از چین می آیند تقلبی هستند.
بنابراین این تصور رایج وجود دارد که کالاهای آنها بی کیفیت هستند و با قیمت پایین به فروش می رسند.
بنابراین، بسیاری از تولیدکنندگان چینی برای مقابله با این عقیده نادرست، راهبردی را ارائه کردند. آنها برچسب ها را از Made in China به Made in PRC تغییر دادند. خوب، PRC چیزی جز محصول جمهوری خلق چین نیست.

Made in PRC به چه معناست؟

Made in PRC به معنای محصول چین یا گاهی ساخت چین است و یک برچسب کشور مبدا است که روی محصولات تولید شده در جمهوری خلق چین چسبانده شده است(P.R.C مخفف جمهوری خلق چین) ضمنا Made in P.R.O.C هم همان Made in China است.

چرا تولیدکنندگان ساخت چین را به Made in PRC تغییر می‌دهند؟

تغییر علامت تجاری برای فروش بهتر محصول است. برای مدت طولانی است که تمام محصولات چینی بدنام و بی کیفیت شناحته می شوند. به این ترتیب، مردم نمی توانند بفهمند محصول کجا ساخته شده است. تامین کننده بیشترین بهره را از این مرحله برده است. بسیاری از مردم نمی دانند “ساخته شده در PRC” به چه معناست.

شرکت های چینی از یک تکنیک هوشمندانه برای مقابله با افزایش احساسات ضد چینی در هند استفاده می کنند. چندین تولید کننده چینی برچسب ساخت چین روی محصولات خود را به Made in PRC تغییر داده اند و شناسایی فوری کشور مبدا را برای خریداران دشوارتر می کند.

این تغییر ممکن است کوچک باشد، اما ثابت شده است که بسیار موثر است. مشتریان آگاهانه برچسب را بررسی می‌کنند تا ببینند چین نوشته شده است یا خیر. اما بسیاری از مخفف تولید شده در چین نمی دانند، بنابراین در نهایت محصولات چینی را خریداری می کنند.

منظور از made in prc چیست

ماهیت یکسان است، ساخته شده در PRC به معنای جمهوری خلق چین است. بنابراین، همان برچسب Made in China یا Made in PRC است.

فرقی نداره؛ فقط برخی از خریداران فکر می کنند که شهرت ساخت چین در حال حاضر فاسد شده است و در نظر دارند made in PRC دارای کیفیت بهتری است. ساخت PRC نشان می دهد که محصول از جمهوری خلق چین است. تولید کنندگان محصول در چین واقع شده اند. این محصول می تواند از برند اروپایی یا آمریکایی باشد. اما، کارخانه های آن در چین واقع شده است. همچنین این محصول می تواند از برند چینی نیز باشد.

آیا تفاوتی بین ساخت PRC و ساخت چین وجود دارد؟

ساخته شده در PRC و Made in China یکسان هستند. تنها تفاوت این است که مردم محصولات ساخت چین را با کیفیت پایین می دانند.

از سوی دیگر، بسیاری از خریداران معمولاً معنای PRC را درک نمی کنند. دلیلی که منجر به تغییر برچسب شد، بهبود فروش است. همچنین، می تواند خریداران را از تصور جعلی محصولات ساخت چین منحرف کند. به طور خلاصه، جایگزینی برچسب ساخت چین با Made in PRC بخشی از استراتژی بازاریابی است.

با توجه به ادعای بی کیفیت بودن محصولات چینی، فروش شروع به کاهش کرد. بنابراین، تولیدکنندگان مجبور بودند استراتژی بازاریابی متفاوتی ارائه دهند.
آنها در مورد تغییر برچسب ها نتیجه گرفتند. این به این دلیل است که برخی از خریداران هنوز از محصولات ساخت چین اجتناب می کنند. اما آنها محصولات ساخته شده در PRC را انتخاب می کنند.
این استراتژی ثابت کرد که عملکرد مثبتی دارد. در ابتدا مشتریان گیج شدند. آن‌ها نمی‌دانستند که محصولات از چین آمده‌اند. برخی از مشتریان به شباهت آن پی می برند. در حالی که سایر مشتریان هنوز معتقدند این دو برچسب برای کشورهای مختلف هستند.

دلایل ظهور محصولات ساخته شده در PRC چیست؟

تولید کنندگان با تجربه و آگاه هستند

چین برای طولانی ترین زمان تولید و صادرات محصولات را انجام داده است. مردم چین در تولید محصولات آگاه هستند. اقامت طولانی مدت آنها در این صنعت، آنها را متخصص کرده است.
مطمئناً تولید کنندگان قابل اعتمادی در چین پیدا خواهید کرد. بسیاری از آنها در تولید محصولات خاصی تخصص دارند. متخصص بودن با تجربه زیاد، آنها را به پرطرفدارترین تولیدکنندگان تبدیل می کند.

ثبات سیاسی

جمهوری خلق چین از نظر سیاسی با ثبات است. هیچ ناآرامی سیاسی وجود ندارد که مانع تولید شود.
تولید به عنوان بزرگترین تجارت در چین شناخته شده است. از بی ثباتی سیاسی برای کاهش خطر از دست دادن تجارت اجتناب می شود.

لجستیک عالی

جمهوری خلق چین جاده‌ها، راه‌آهن‌ها و فرودگاه‌های زیادی ساخته است. پورت های خوبی هم داره.
علاوه بر این، بسیاری از شرکت های لجستیک به حمل و نقل کالاهای تولیدی کمک می کنند.
جمهوری خلق چین سرمایه گذاری زیادی در لجستیک انجام داده است. بنابراین، شرکت ها هنگام ارسال محصولات خود به خارج از کشور با مشکل مواجه نمی شوند.

نیروی کار ارزان

نیروی کار ارزان منجر به کاهش هزینه های تولید می شود. در جمهوری خلق چین کمبود نیروی کار ارزان قیمت به راحتی در دسترس نیست. به دلیل کارگرانی که به راحتی در دسترس هستند در دسترس است.
نیروی کار ارزان به معنای هزینه ارزان تولید است. بنابراین، به شرکت ها در کاهش هزینه کمک می کند. در نتیجه، ارزش محصول نهایی کمتر و همچنین مقرون به صرفه می شود.
با این حال، این سناریو به دلیل افزایش هزینه های زندگی در حال تغییر است. نیروی کار ارزان به زودی شروع به کاهش خواهد کرد.

هزینه نقل مکان

انتقال کارخانه به چین ارزان است. کشورهای دیگر جایگزین هایی مانند مزایای مالیاتی ارائه می دهند، اما آنها همچنان بالا هستند.
جمهوری خلق چین نسبت به سایر کشورها نرخ مالیات پایین تری دارد. در نتیجه، راه اندازی یک کارخانه در PRC مقرون به صرفه می شود. به همین دلیل است که بسیاری از برندهای شناخته شده را با کارخانه هایی در چین می بینید.

اکوسیستم کسب و کار

اکوسیستم کسب و کار در چین بسیار بهبود یافته است. این یک اقتصاد به سرعت در حال رشد است. دارای شبکه ای از تامین کنندگان، تولید کنندگان، توزیع کنندگان، مشتریان و سازمان های دولتی است.
این گروه ها از تولید یک کالا تا رسیدن به دست مشتری نقش بسیار زیادی دارند.
چین به عنوان یک کشور تجارت محور شناخته شده است. دریافت محصولات از آنجا می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

تاسیس زنجیره تامین

جمهوری خلق چین دارای یک زنجیره تامین تاسیس شده است. این منطقه پس از گذراندن سال ها در صنعت، زنجیره تامین قوی ایجاد کرده است. تولیدکنندگان، تامین کنندگان، ارائه دهندگان خدمات لجستیک و شرکت های انبار، زنجیره تامین را تقویت می کنند.
بنابراین، این چند دلیل است که بسیاری از شرکت ها را برای راه اندازی کارخانه های خود در PRC جذب می کند. بنابراین، جای تعجب نیست که چرا این همه محصولات ساخته شده در PRC را در بازار می بینید.

آیا محصولات ساخته شده در PRC خوب هستند؟

در طول سال ها، چین کیفیت محصولات خود را بهبود بخشیده است. برخی از خریداران چین را به دلیل محصولات ارزان و بی کیفیت آن می شناختند. اما این تصور با گنجاندن یک برچسب جدید در حال تغییر است.
جمهوری خلق چین این را تغییر داده است. الان همه محصولاتشان تقلبی یا بی کیفیت نیست. در حال حاضر، بسیاری از شرکت ها در PRC از دستورالعمل های سختگیرانه به عنوان بخشی از بازرسی کیفیت پیروی می کنند. محصولات قبل از ارسال یا عرضه به بازار بررسی می شوند.
تولیدکنندگان نیز تولید خود را بهبود بخشیده اند. آنها اکنون از مواد اولیه پایدارتری برای تولید محصولات استفاده می کنند. به طور خلاصه، کیفیت محصولات چینی بهبود یافته است. می توانید انتظار داشته باشید که محصولات ساخته شده در PRC از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

چگونه محصولات درست شده در PRC را انتخاب کنیم؟

خوب، راه های زیادی برای شناسایی محصولات با کیفیت بالا ساخته شده در PRC وجود دارد. اما ما بر روی دو جنبه اصلی تمرکز خواهیم کرد که می تواند به شما کمک کند تا محصولات مناسب را به سرعت پیدا کنید.

تحقیقات بازار انجام دهید

می توانید قبل از خرید در مورد محصولات تحقیق کنید. صحت آنها را بررسی کنید. برخی از برندها اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند تا به شما کمک کنند تا در مورد محصول خود بیشتر بدانید.
همچنین می توانید محصولات مشابه را از دو فروشگاه مختلف خریداری کرده و مقایسه کنید. به یاد داشته باشید، شرکت های زیادی را در PRC خواهید یافت که در یک دسته محصول کار می کنند. بنابراین، کمبود تامین کننده در PRC وجود ندارد.
همچنین می توانید مستقیماً از فروشگاه این شرکت خرید کنید. برخی از تامین کنندگان شخص ثالث شامل محصولات جعلی هستند. خرید از شرکت شانس شما را برای دریافت محصول مناسب افزایش می دهد.

با تولیدکنندگان در تماس باشید

شما می توانید با تولید کنندگان ارتباط برقرار کنید تا بفهمید آنها چگونه محصولات تولید می کنند. بررسی کنید که آیا آنها شرایط شما را برآورده می کنند.
همچنین می توانید از کارخانه های آنها دیدن کنید و روند تولید را مشاهده کنید. بسیاری از تولید کنندگان بازدید از سایت را ارائه می دهند.

استخدام عامل منبع

رفتن از طریق یک نماینده نیز یک گزینه است. شما می توانید یک نماینده dropshipping قابل اعتماد دریافت کنید که از طرف شما از کارخانه ها بازدید می کند.

پلتفرم های آنلاین را مرور کنید

تولیدکنندگان را می‌توان در برخی از سایت‌های تجارت الکترونیک چین نیز یافت. آنها عبارتند از Alibaba، Global Sources، DHgate، ساخت چین و غیره.

آیا قرار دادن کشور مبدا روی برچسب ها الزامی است؟

بله همینطور است. این یک الزام گمرکی در ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر است. علاوه بر این، برچسب زدن نیز باید دائمی باشد. برچسب زدن به ایجاد آگاهی در مورد منشاء محصول کمک می کند. به عنوان مثال، وقتی کت خود را با برچسب “ساخت PRC” می بینید، متوجه می شوید که از چین آمده است. برخی از کشورها قوانین سختگیرانه ای در مورد برچسب گذاری ندارند.

محصولات PRC چیست؟

محصولات PRC در جمهوری خلق چین ساخته، توسعه، مونتاژ یا تولید می شوند. بنابراین، هرگاه محصولی را با برچسب ساخت PRC مشاهده کردید، به این معنی است که آن را ساخت چین است. محصولات PRC خوب و مقرون به صرفه هستند. آنها تحت چندین آزمایش مانند کنترل کیفیت قرار می گیرند.

منبع: سایت نتگام

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *