چند توصیه برای محافظت از باتری لپ تاپ
تکنولوژی

چند توصیه برای محافظت از باتری لپ تاپ

۱- تنظیمات صفحه ی لپ تاپ را تغییر دهید

چند تغییر جزئی در تنظیمات صفحه ی نمایش لپ تاپ می تواند کمک کند لپ تاپ مدت بیشتری شارژ بماند. روشنایی (Brightness) صفحه را تا حدی کم کنید که بتوانید بدون فشار آوردن به چشم هایتان محتوای صفحه را ببینید. همچنین سعی کنید از یک تصویر تیره یا مشکی ساده به عنوان پس زمینه استفاده کنید. تصاویر رنگارنگ و روشن، شارژ دستگاه را بیهوده مصرف می کنند. یک تغییر دیگر هم که می توانید ایجاد کنید این است که صفحه ی نمایش لپ تاپ تان را طوری تنظیم کنید که بعد از مدت مشخصی صفحه به طور خودکار خاموش شود. مدت زمان ایده آل برای این منظور ۶۰ ثانیه است.

چند توصیه برای محافظت از باتری لپ تاپ

۲- لپ تاپ را دائماً در شارژ نگه ندارید

اگر لپ تاپ تان دائماً و حتی زمانی که از آن استفاده نمی کنید به شارژر وصل باشد، این مسأله به باتری لپ تاپ صدمه می زند. باتری لپ تاپ نباید همیشه کاملاً پر یا کاملاً خالی باشد. بنابراین، لپ تاپ خود را دائماً به شارژر وصل نکنید و تا زمانی که شارژر آن کم نشده، به شارژر وصلش نکنید. بهترین حالت این است که شارژ لپ تاپ را بین ۵۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید. کارشناسان توصیه می کنند صبح ها یک بار لپ تاپ تان را کامل شارژ کنید و بقیه ی روز بدون شارژر از آن استفاده کنید.

۳- در پایان روز حتماً لپ تاپ تان را خاموش کنید

در انتهای هر روز حتماً لپ تاپ خود را به طور کامل خاموش کنید. این بهترین روش برای طولانی کردن عمر باتری لپ تاپ است. با خاموش کردن دستگاه، همه ی برنامه ها و دیگر اطلاعات اضافه ای که در طول روز انباشته شده بودند از حافظه ی موقت دستگاه پاک می شوند، در نتیجه، روز بعد، لپ تاپ با عملکرد بهتری شروع به کار خواهد کرد و این مسأله کمک می کند باتری دستگاه به مدت طولانی شارژ بماند.

۴- سیستم عامل لپ تاپ را به روز نگه دارید

همیشه پیگیر نسخه های جدید سیستم عامل لپ تاپ تان باشید و به پیغام های دستگاه برای نصب به روزرسانی های جدیدش بی اعتنا نباشید. تولید کنندگان برای رفع نقص های سیستم عامل خود، به روزرسانی های جدیدی برای آن ها منتشر می کنند. این نقص ها باعث می شوند باتری لپ تاپ زودتر خالی شود.

۵- دمای لپ تاپ تان را پایین نگه دارید

هرگز اجازه ندهید دمای لپ تاپ خیلی بالا یا خیلی پایین برود. بسیاری از افراد عادت دارند روی تختخواب از لپ تاپ استفاده کنند و دستگاه خود را روی آن بگذارند. شاید خودتان متوجه نشوید اما این کار باعث می شود دمای لپ تاپ به شدت بالا رود. بهتر است دستگاه خود را روی یک سطح تخت و سفت و به گونه ای بگذارید که هوا در زیر لپ تاپ جریان داشته باشد. این کار باعث می شود باتری دستگاه دمای مناسبی داشته باشد و مدت زمان بیشتری شارژ بماند.

۶- هر چیزی که استفاده نمی شود را غیر فعال یا از لپ تاپ جدا کنید

غیر فعال کردن همان چیزهایی که بود و نبودشان یکی به نظر می رسد، می تواند تأثیر قابل توجهی در طول عمر باتری لپ تاپ داشته باشد. صدای دستگاه را قطع کنید، اگر کیبوردتان نور زمینه دارد آن را غیر فعال کنید، بلوتوث لپ تاپ را اگر نیازی به آن ندارید خاموش کنید و در صورتی که اینترنت را لازم ندارید، وای فای را غیر فعال کنید. یک مورد تأثیر گذار دیگر هم ریموو کردن موس بی سیم، فلش مموری ها، کیبورد جدا و/یا هارد درایوهای جدا است. همه ی این موارد باعث می شوند حتی زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید، شارژ لپ تاپ مصرف شود.

۷- برنامه های بی استفاده یا سنگین را ببندید

اگر از برنامه ای استفاده نمی کنید، حتماً به طور کامل از آن خارج شوید. اگر برنامه باز و فعال بماند، باتری لپ تاپ تان را مصرف خواهد کرد. علاوه بر این، باید کار با برنامه های سنگینی مثل بازی ها و نرم افزارهای ویرایشی را محدود کنید، چون این برنامه ها شارژ زیادی مصرف و باتری دستگاه را زودتر خالی می کنند.

۸- قابلیت اسپاتلایت سرچ را غیر فعال کنید

لپ تاپ های مک بوک قابلیتی به نام Spotlight Search دارند که به کاربر کمک می کند نه فقط خود دستگاه بلکه سراسر اینترنت را جستجو کند. این قابلیت شاید برای مواقعی که می خواهید چیزی را پیدا کنید مفید باشد، اما از آنجایی شاخص جستجوی آن دائماً در حال به روزرسانی است، باعث خالی شدن باتری لپ تاپ می شود. شما می توانید از طریق قسمت System Preferences دستگاه خود، حالت شاخص گذاری Spotlight Search و یا به کلی، خود این قابلیت را غیر فعال کنید.

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *