اشتباه رایج پروبیوتیکی
سلامت

5 اشتباه رایج پروبیوتیکی که مرتکب آن هستید

آیا پروبیوتیک های خود را خراب می کنید؟ نحوه و زمان مصرف پروبیوتیک ها را بیابید و از انجام این اشتباه رایج پروبیوتیکی خودداری کنید.

نحوه مصرف پروبیوتیک ها

یک مطالعه ثابت کرده است که پروبیوتیک ها موثر هستند. آنها به طور گسترده به عنوان باکتری های دوستانه شناخته می شوند که به حفظ یک سیستم گوارشی سالم کمک می کنند، و حتی تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد پروبیوتیک ها می توانند سلامت روان شما را بهبود بخشند. اما آیا می دانید چگونه پروبیوتیک ها را به درستی مصرف کنید؟ آیا آنها را به درستی ذخیره می کنید؟ این باکتری های حساس قبل از اینکه فواید تقویت کننده سلامتی را به شما بدهند، نیاز به مراقبت و توجه دارند. دریابید که آیا مرتکب هر یک از این اشتباهات پروبیوتیک هستید یا خیر.

1- شما پروبیوتیک ها را در کابینت دارویی خود ذخیره می کنید

کابینت می تواند تغییرات دمایی متغیری داشته باشد که بر رطوبت هوا تأثیر می گذارد و می تواند کیفیت پروبیوتیک های شما را به خطر بیندازد.

توجه به این نکته مهم است که چند راه برای مصرف پروبیوتیک ها وجود دارد. در حالی که یکی در غذا است (مانند ماست و پنیر)، می توانید مکمل های پروبیوتیک نیز مصرف کنید. آنها در فرمول های سرد یا خشک موجود هستند. دومی را می توان در دمای اتاق نگهداری کرد. غذاها و مکمل های یخچالی باید در یخچال خنک نگهداری شوند تا باکتری ها زنده بمانند. برای مکمل‌های پروبیوتیک خشک، بسته‌بندی را در مورد نحوه نگهداری آن‌ها بررسی کنید، اما معمولاً آنها باید در مکانی خشک و تاریک و عاری از رطوبت نگهداری شوند. با این حال، برخی از کپسول های پروبیوتیک بهتر است در یخچال نگهداری شوند. دستورالعمل های روی بسته را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها را به درستی ذخیره می کنید.

همچنین بخوانید: پری بیوتیک ها در مقابل پروبیوتیک ها

2- با مصرف آنتی بیوتیک مصرف پروبیوتیک ها را قطع می کنید

یکی از بزرگترین تصورات غلط این است که باید صبر کنید تا آنتی بیوتیک هایتان تمام شود و پروبیوتیک مصرف کنید. مردم فکر می کنند که آنتی بیوتیک ها پروبیوتیک ها را از بین می برند، که درست است، اما پروبیوتیک ها می توانند عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها مانند اسهال، ناراحتی شکم و موارد دیگر را کاهش دهند. کلید بقای پروبیوتیک ها زمانی است که پروبیوتیک مصرف می کنید: دو ساعت پس از مصرف آنتی بیوتیک خود صبر کنید تا آنتی بیوتیک بتواند در سیستم شما حرکت کند و به پروبیوتیک ها فرصت مبارزه بدهد. علاوه بر این، پروبیوتیک ها را برای مدتی پس از اتمام آنتی بیوتیک خود ادامه دهید تا مطمئن شوید که اثرات آنها از سیستم شما خارج می شود.

3- شما فکر می کنید همه پروبیوتیک ها برابر هستند

این خوب نیست که فرض کنیم همه پروبیوتیک ها فواید یکسانی دارند. انواع مختلفی از سویه های پروبیوتیک وجود دارد و همه سویه ها مزایای سلامتی یکسانی ندارند. بدن انسان بیش از 500 گونه مختلف باکتری را در خود جای داده است. برخی برای حمایت از سیستم ایمنی هستند. برخی برای مشکلات گوارشی هستند. برخی برای حفظ وزن هستند و حتی سویه هایی برای سلامت قلب وجود دارد.

نشان داده شده است که لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس به فشار خون، کلسترول، آلرژی و هضم غذا کمک می‌کند، در حالی که لاکتوباسیلوس رامنوسوس می‌تواند به گلوکز خون، عملکرد سیستم ایمنی و کلسترول کمک کند، و لاکتوباسیلوس هلوتیکوس فشار خون را کاهش می‌دهد، کیفیت خواب و سلامت استخوان را بهبود می‌بخشد.

بسته بندی را بررسی کنید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید یا حتی با یک داروساز دوباره چک کنید تا مطمئن شوید آنچه می خرید همان چیزی است که نیاز دارید.

4- شما بیش از یک نوع مکمل پروبیوتیک مصرف می کنید

اگر می‌خواهید مکمل‌های پروبیوتیک خود را برای نگرانی‌های مختلف سلامتی لایه‌بندی کنید، بدانید که باکتری‌های مختلف می‌توانند با هم تعامل داشته باشند. بخشی از دلیل مصرف پروبیوتیک‌ها مبارزه با باکتری‌های دیگر است. این امکان وجود دارد که در یک محصول چند سویه و اگر دو محصول مختلف پروبیوتیک را به طور همزمان مصرف کنید، آنها بتوانند از یکدیگر رقابت کنند. تحقیقات این را تأیید می کند: شما می توانید 10 سویه را در یک محصول بگنجانید، اما بدون مطالعه مناسب، نمی توانید مطمئن باشید که یک سویه از 9 سویه دیگر برتری ندارد.

5- شما دوز مناسب را مصرف نمی کنید

دوز باید مناسب شما باشد. به‌دنبال محصولی با حداقل 10 میلیارد CFU باشید، زیرا به نظر می‌رسد حداقل دوز مصرفی در ادبیات علمی باشد و طبق دستور مصرف شود.

به گفته کارشناسان، بهترین راه برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از پروبیوتیک های خود می برید، پیروی از یک برنامه غذایی متعادل با فیبر بالا، درک نوع پروبیوتیک مصرفی، بررسی تحقیقات بالینی آن، مصرف دوز مناسب و آنها را مطابق دستورالعمل بسته ذخیره کنید. و اگر نگرانی دارید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. در این صورت هیچ نگرانی ای نخواهید داشت که پروبیوتیک هایتان شما را از کار بیاندازند.

منبع: besthealthmag

Rate this post
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *